Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Klānu Vēstis” atzīmē 20 gadu jubileju

ILVIJA KRĒSLIŅA

Autors • 05.03.2015.

“Klānu Vēstis” atzīmē 20 gadu jubileju
Burtu lielums

Ar skaistu koncertu un sirsnīgiem apsveikuma vārdiem 21. februārī Degumnieku tautas namā tika atzīmēta Ošupes pagasta informatīvā izdevuma „Klānu Vēstis" 20 gadu jubileja.

Pasākumu ar muzikālu sveicienu atklāja Artūrs Opuls un Kristaps Vēvers no Murmastienes, pasākumu vadīja izdevuma „Klānu Vēstis" redaktore Ilze Purpļeviča un Zaplīze (Degumnieku tautas nama vadītāja Ilze Melngaile).
Pirms 20 gadiem, 1995. gada janvārī, pēc Ošupes pagasta padomes priekšsēdētāja Dzintara Kozuļa iniciatīvas ceļu pie lasītājiem uzsāka Ošupes pagasta padomes izdevums „Klānu Vēstis". Par avīzes redaktori vairāk nekā divpadsmit gadu garumā kļuva Dace Koļesņikova. Dace atzina, ka laika gaitā viņai šis darbs iepaticies, un ar prieku atceras reizes, kad ciemojusies mājās pie pagasta iedzīvotājiem. Šajās dienās kā bišu šūnas ar medu avīzes lapas pildījās ar dzīves patiesības lāsēm, kaut arī ne vienmēr saldām. Par avīzes krustmāti uzskatāma Anita Pauliņa, kam nejauši ienācis prātā nosaukums, ko izdevums nes vēl šobaltdien. Kas gan mēs esam, ja ne klānu puses ļaudis? Tādēļ vēstis, ko lasām katru otro mēnesi, arī skan īsi un kodolīgi – „Klānu Vēstis".
Vienpadsmit gadu avīzi maketēja uz vietas pagastmājā. Sākumā šos pienākumus veica Inga Uberte (Medvecka), vēlāk – Valdis Bulats, bet kopš 2007. gada – tipogrāfija „Erante" Madonā.
Piecpadsmit gadu garumā rit sadarbība ar „mazo māsu" – Degumnieku pamatskolas avīzīti „Kabata". Pa šo laiku „Kabatu" konsultējušas skolotājas Anita Tropa, Edīte Zaube, Dace Koļesņikova, Vineta Bormane un Ineta Strode.
Skolas avīze „Kabata" ir saistīta ar skolēnu interešu un radošuma attīstīšanu, kā arī patriotisma stiprināšanu. Ir taču lepnums un gandarījums par saviem un skolasbiedru sasniegumiem, ja par tiem tiek rakstīts avīzē.
Kopš 2007. gada jūlija „Klānu Vēstu" redaktore ir Ilze Purpļeviča. Ilze stāstīja, ka korespondenta gaitas sākusi, jau mācoties Lubānas vidusskolā. Par skolas dzīvi un pionieru pasākumiem rakstījusi gan „Staram", gan laikrakstam „Pionieris". 2004. gadā atsaukusies uz „Klānu Vēstīs" ievietoto aicinājumu un sākusi rakstīt par cilvēkiem un notikumiem Ošupē, Jaunlubānā, Zvidzienā. 2007. gadā pēc Ošupes pagasta padomes priekšsēdētājas Aldas Jansones uzaicinājuma piekritusi kļūt par redaktori. Protams, sākums bijis grūts, bet līdz ar katra jauna avīzītes numura iznākšanu grūtības aizmirsušās. Pamazām krājusies pieredze, progresējušas tehnoloģijas. Katrs jauninājums ļāvis darbu veikt arvien elastīgāk un kvalitatīvāk. Ilze atzina, ka šis darbs nekad nav garlaicīgs, bet ir notikumiem bagāts un interesants.
Laiks aizritējis ļoti ātri. Divdesmit gadu laikā iznākuši 190 avīzes numuri. Pasākuma gaitā atsaucām atmiņā šo laiku, minot svarīgākos faktus un notikumus pagastā. Avīzes spilgtākos vēstures faktus palīdzēja atcerēties Anita Pauliņa, Ināra Baltā, Anita Tropa, Edīte Zaube.
Sešas reizes „Klānu Vēstis" piedalījušās bijušā Madonas rajona pagastu avīžu konkursā „Spicā spalva". Iegūtas dažādas nominācijas, piemēram, „Interesantākā avīzes rubrika", „Saistošākā intervija", „Labākie problēmraksti", „Labākais skolas dzīves atspoguļojums" u. c.
„Klānu Vēstis" ir augušas līdz ar tās veidotājiem, kļuvis interesantāks, skaistāks noformējums, bagātīgāks saturs. Cilvēkus jo­projām interesē notikumi pagastā, avīzīte ir gaidīta un lasīta ikvienā mājā. Sākotnēji avīze iznāca katru mēnesi, taču tagad tā pie lasītājiem dodas reizi divos mēnešos.
Pagasta izdevums „Klānu Vēstis" joprojām ir bezmaksas, un to saņem iedzīvotāji katrā mājā. Ir ļoti patīkami, ka cilvēki gaida avīzi un interesējas, kad būs nākamā. Tas nozīmē, ka tās veidotāju darbs tiek novērtēts.
Šī pasākuma atslēgas vārds bija „paldies", jo tas tika teikts ikvienam, kurš devis savu artavu avīzes tapšanā un pastāvēšanā.
„Klānu Vēstis" februāra numurā aicināja atsaukties lasītājus, kuri savā mājas bibliotēkā sakrājuši visus 190 avīzes numurus. Atsaucās Albīne Bilinska (Degumnieki), Velta Sruboviča (Ošupe), kam esot visi numuri. Savukārt, ošupietes Zinaīdas Strodes krājumos esot vismaz 185 numuri, bet Dekteru ģimene, kas dzīvo Zvidzienas pusē, savā arhīvā saskaitījusi 155 avīzes numurus.
Apsveikuma vārdus teica Ošu­pes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls. Tāpat labus vārdus veltīja viesi – „Lubānas Ziņu" redaktore Ligita Pētersone, Vestienas avīzes „Pie Mums" redaktore Ilga Sabitova, tipogrāfijas „Erante" pārstāve Iveta Gailīte, avīzes lasītāji un daudzi citi.
Svētku reizē redaktore Ilze Purpļeviča pateicās Ošupes pagasta pārvaldei un vadītājam Aigaram Šķēlam par to, ka ir rasta iespēja avīzei iznākt sešas reizes gadā. Paldies ārštata autoriem – Inārai Baltajai, Jūlijam Augustam Tropam, Inārai Kokarei, Sarmītei Saulītei, Ilvijai Krēsliņai, Ilzei Melngailei. Pateicība tika arī Degumnieku pamatskolas kolektīvam un skolas avīzītes „Kabata" veidotājiem par lielisko sadarbību daudzu gadu garumā.
Prieks, ka mums pagastā ir sava avīzīte, kur arī turpmāk varēsim ziņot un rakstīt par pagasta norisēm.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px