Tā par Dzelzavas pagasta brīvā laika pavadīšanas saieta namu "Kāre" nesen Madonas novada tūrisma uzņēmēju kluba dalībniekiem sacīja kultūras nama darbiniece Sarmīte Zukure.
Viņa izrāda virtuvi ar lielu galdu, kur var sapulcēties, lai svinētu svētkus. Ikdienā te dzer tēju, interešu pulciņā risina sarunas. Aplūkojam spēļu telpas, tenisa un novusa galdus. Otrajā stāvā, kur uz durvīm rakstīts "Ieeja no 18 gadiem", atrodas biljarda zāle. – Uz "Kāri" nāk pavadīt brīvo laiku, turklāt te visas iespējas ir par brīvu. Mēs šeit mācāmies dzīvi, atpūšamies. Namiņš ir uzcelts ar Eiropas fonda atbalstu, un šurp nāk visi. Vienīgi, ja gribas sarīkot svinības, ir iepriekš jāpiesakās. Bet pieprasījums ir ļoti liels. Par to vienmēr esmu iepriecināta – nāk bērni kopā ar vecākiem, apskatās, kādas te ir spēles, nāk arī pensionāri, kas prot spēlēt tenisu, māca to bērniem. Pie Ojāra Sirmā izveidojas pat rinda, jo viņš ir lielisks tenisa skolotājs. Reizēm pie tenisa galda pat jūtams, ka pamaz vietas. Tie, kas pirms trim gadiem sāka nākt uz "stārastiņu" (tā iesaukta "Kāre", kur kādreiz atradies stārasta nams), jau tagad studē. Kad visi sabrauc mājās, nāk uz šo namiņu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.10.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto