Ja izcērt ceļmalās krūmus, nevienam iebildumu nav, taču Zīdiņu ceļmalu sakopšana Bērzaunes pagastā ir atstājusi nozāģētu bērzu celmus, izmētātus koku zarus un dīvaini „nofrizētu" egli.
Tur auga arī ozoli. Kam traucēja ceļmalas koki? Ir taču jāsaprot, kas ir krūmi un kas ir lieli koki.
Redakcijai piezvanīja Bērzaunes pagasta saimniecības „Smēdes" saimniece Aija Ķimeniece, lai izteiktu savu sašutumu par ZS „Jaunendzelnieki" darbību ceļmalas sakopšanā, kas notika aprīļa beigās: – Gar ceļmalu bija iestādīti bērzi, kas bija jauni, slaidi un nebija ne slimi, ne satrupējuši, nevienam netraucēja. Nozāģēja. Aizveda un gan jau zinās, kā izmantot. Egli tā izākstījuši, ka tai ir izcirsts robs, nocirsti apakšējie zari. Pie pastkastītes auga ozols, kam gribējām piestiprināt mājas norādi. Tagad palikuši vien celmi. Kad atbrauca meita un mēģināja ko noskaidrot, sacīja, ka tā esot „ceļmalu sakopšana". Zvanījām uz VAS „Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Madonas nodaļu, ar ko ZS „Jaunendzelnieki" no Jēkabpils puses noslēguši līgumu par ceļmalu sakopšanu, bet bija jau par vēlu, kokus nozāģēja. Mums sacīja, ka vajadzējis zvanīt agrāk. Lai arī ir noteikumi un sarkanās līnijas, ir taču cilvēcīgi jāpaskatās uz dabu un kokiem, ko zāģēt, ko ne. Ceļmalu koki nevienam līdz šim nav traucējuši.