Pagājušajā nedēļā pirmsskolas izglītības iestādē "Vārpiņa" notika grāmatu nedēļa. Bērnudārza sagatavošanas grupiņa kopā ar skolotāju Inu Martinovu ciemojās bibliotēkā. Audzēkņus varēja nosaukt par īstiem "kāpēcīšiem". Viņus interesēja viss – kas grāmatas saraksta, kas zīmē bildes, kur grāmatas top un kur ir grāmatiņu mājas.
Bērni uzzināja, ka pagastā lielākā grāmatu māja ir bibliotēka, – teic Bērzaunes bibliotēkas vadītāja Ineta Zvirgzdiņa. Ar lielu interesi topošie lasītāji aplūkoja enciklopēdijas, pasaku grāmatas, spēļu grāmatas, grāmatas par saviem mīluļiem suņiem un kaķiem, uzzināja, ka no grāmatas var iemācīties gatavot ēst, lasīt "pareizās" sēnes un atrast daudz citu noderīgu lietu. Grāmatas varēja aplūkot, paņemt rokā, priecāties par ilustrācijām un uzdot jautājumus bibliotekārei. Sarunā bērni atklāja, ka viņiem grāmatiņas mājās pērk vecāki, ka daži jau paši prot lasīt, citiem ļoti patīk krāsojamās grāmatas.
Audzēkņi bija sagatavojuši apsveikumu dzejoļa veidā visām bibliotēkas grāmatiņām. Bērniem, skolotājai un bibliotekārei radās ideja iepazīšanos ar bibliotēku uzzīmēt un nākamreiz izveidot zīmējumu mākoni.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
Foto no pasākuma