Līdzīgi kā citviet Latvijā, arī Cesvainē svētdien vietējie pašdarbnieku kolektīvi pulcējās, lai iedziedātu un iedejotu svētku atklāšanu, kā arī uzvilktu mastā Dziesmu un Deju svētku karogu.
Pieci pašdarbnieku kolektīvi – jauktais koris „Cesvaine", senioru koris „Virši" un trīs TDA „Cesvaine" deju kolektīvi – pirms karoga pacelšanas vienojās miniatūrā svētku gājienā uz Cesvaines pils pagalmu, kas bija kā ģenerālmēģinājums gājienam, ko klātienē vai televīzijas ekrānos varēs vērot nākamajā svētdienā, 7. jūlijā.
– Lai arī šeit svētku norises nenotiks, ir simboliski, ka Cesvainē tiek pacelts Dziesmu un Deju svētku karogs. Dziesmu svētku karoga uzvilkšana mastā ir jauna tradīcija, un tas šeit plīvos visu laiku, kamēr notiks Dziesmu un Deju svētki, – pirms karoga pacelšanas klātesošajiem sacīja Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats un pašvaldības vārdā novada kolektīviem, kas piedalīsies svētkos Rīgā, vēlēja dzidru skanējumu, raitu dejas soli un labus laikapstākļus, lai nav par karstu un arī lai lietus nemērcē.
– Galvenais – lai jums ir spēcīgs pārdzīvojums no šiem svētkiem, un, atbraucot atpakaļ, iegūtās enerģijas ir tik daudz, ka tās pietiek līdz pat nākamajiem Dziesmu un Deju svētkiem, – uzsvēra Vilnis Špats.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 2.07.2013.
Autore: RITA TURKINA
AUTORES foto