Šajā mācību gadā Kalsnavas pagastā jaunieši reizi mēnesī tika aicināti piedalīties ātrspēles turnīrā dambretē. Turnīrs, kas ilga visu mācību gadu, noslēdzās 17. maijā.
Herberts Millers, kas vada dambretes pulciņu skolā, rosināja dambretes spēlētājus tikties reizi mēnesī – sestdienās. Pieteicās arī Liezēres dambretes pulciņa dalībnieki, ko vada Elmārs Krampe. Kā pastāstīja Herberts Millers, jauniešiem, lai gūtu pieredzi, bija jāspēlē kopējā konkurencē ar vecāko grupu dalībniekiem. Nodarbības pavisam apmeklēja 30 dalībnieku, no tiem – 22 jaunie dambretisti. – Ātrspēles turnīrs visa mācību gada laikā tika organizēts pirmoreiz, bet, ja būs atsaucība, ceru, ka tradīciju turpināsim. Esmu gandarīts, ka mums izdevās piesaistīt tik daudz jauno spēlētāju. Kalsnavas pagastā tradicionāls ir arī dambretes čempionāts, ko rīkojam uz valsts svētkiem 18. novembrī. Mūsu jaunos dambretistus aicināja spēlēt dambreti arī uz Gulbenes vidusskolu, un prieks, ka tur tika izcīnītas arī medaļas, – sacīja Herberts Millers.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.05.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ