Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Jumurdiešu labie darbi pagastā

Redakcija

Autors • 26.11.2009.

Jumurdiešu labie darbi pagastā
Burtu lielums

17. novembrī jumurdieši pulcējās pie Jumurdas pils, lai uzsāktu labo darbu dienu un tādā veidā sasildītu savu dzimto pagastu un mūsu valsti – Latviju.

Pasākums bija veltīts Latvijas valsts proklamēšanas 91. gadadienai. Šogad mūsu valsts dzimšanas dienu izvēlējāmies sagaidīt mazliet citādāk – ar labiem darbiem, sakārtojot kādu sava pagasta stūrīti.

Sakopām un izveidojām taku uz Kalnadibenu robežakmeni. Tā ir viena no nedaudzajām vietām mūsu pagastā, kuru apvij nostāsts – uz tā iegravēts gadskaitlis 1808. un zīme, kas esot mājas zīme. Tādā veidā šis akmens savulaik kalpojis kā robežakmens starp mājām, vēlāk kā robeža starp Vestienas un Jumurdas pagastu. Vēl tagad akmens ir kā robeža starp privātīpašumiem. Akmens bija ieaudzis krūmos, kritušie koki kavēja upītes straumi. Savukārt tagad akmens ir pamanāms jau no ceļa, pie tā var viegli piekļūt un apskatīt, aptaustīt un pārliecināties, ka nostāsts par iegravēto gadskaitli ir patiesība.

Dienas gaitā sagaidīja vēl viens patīkams darbs un piedzīvojums – tika lieti mūsu jaunās Jumurdas saieta ēkas pamati. Vēlējāmies atstāt vēstījumu nākamajām paaudzēm, tāpēc pamatos tika iebetonēta kapsula ar vēstījumu un suvenīriem. Ciemos bija ieradušās viešņas no "Meža Avīzes" – zaķene Zelma un lācene Zemene. Lācene izrādījās ļoti informēta par visiem, kas ir iesaistījušies šī projekta realizēšanā. Tā, uz interviju zaķene Zelma aicināja projekta pasūtītāju – Ērgļu novada domes priekšsēdētāju Guntaru Velci, būvvaldes vadītāju Antonu Zlaugotni, būvuzraugu Jāni Ceru, būvprojekta vadītāju Juri Mori, būvobjekta darbu vadītāju Juri Rodinu un Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāju Agitu Opincāni. Kapsulā tika ievietota mūsu šābrīža naudiņa – lati un santīmi, "Ērgļu Novada Ziņu" novembra numurs, vēstījums, kastanītis un maizes kumosiņš… Šī diena tiešām bija silta, darot labus darbus, domājot labas domas un zinot, ka nākotnē Jumurdā būs jauna, moderna saieta ēka, kur mums sildīties, gūstot garīgu baudījumu, sanākot uz kopīgiem svētkiem un kopīgiem ikdienas darbiem.

Reiz Dievs biešu dobē mīcījis mālus un pa jokam uztaisījis cilvēku ar vienu aci, vienu ausi, vienu roku un vienu kāju, sacīdams: "Labu redzēt, labu dzirdēt, labu darīt un labus ceļus staigāt!" Un nolicies diendusā pēc grūtā darba… Tomēr mums ir divas acis, divas ausis, divas rokas un divas kājas, jo pusdienlaikā pie cilvēka radīšanas pastrādāja vēl kāds… Šinī laikā centīsimies likt uzsvaru uz labajiem darbiem, labajām ziņām un labo visapkārt, jo labais vairo labo, bet sliktais…

Paldies par atsaucību čaklajiem talkas dalībniekiem, par atraktivitāti un drosmi Stellai Rutkai un Baibai Vizlai. Paldies par gardajiem cienastiem čaklajām saimniecītēm no Jumurdas muižas un Sandrai Paeglītei.

Autore: INITA LAPSA,
kultūras darba organizatore
Jumurdas pagasta pārvaldē

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px