Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jubilejas koncerts

Redakcija

Autors • 16.05.2009.

Burtu lielums

Stirnienes viducītī starp Teiču tumsnējo dūksnāju, Varakļānu saulrietā mirdzošajiem klāniem, Atašienes septiņstaru vīraksni, Sīļukalna Garo pūru un Rudzātu auglīgajiem tīrumiem, viducītī starp sārtiem dievnama torņiem un seno skolas ēku, pie baltajiem muižas vārtiem parka kokos ieslēpies sirms, mazs un mīļš tautas nams.

Līdz ar maija ziedēšanu te jau piecpadsmito pavasari zied un dzied dāmu ansamblis „Varavīksne".

Savu dziedošo darbību ansamblis aizsāka 1993. gadā. Gadu gaitā to vadīja Ilze Garjāne, Liene Geižāne, Anda Bārbale, Solvita Bekmane, Ieva Zepa un šobrīd – Agnese Solozemniece. Dažādos sastāvos ansamblis dziedājis gan Stirnienes tautas nama pasākumos, gan apceļojis savu un kaimiņu rajonus, piedalījies skatēs, koncertos, piemiņas brīžos un jautrās sadziedāšanās reizēs. Ansambļa ikdienas darbu, braucienus un svētku reizes atbalsta Varakļānu pagasta padome un priekšsēdētājs Jānis Bārbals.

2. maija jubilejas koncertā izskanēja gan latgaliešu tautasdziesmas, gan populāras estrādes melodijas. „Varavīksni" krāšņāku darīja Sīļukalna vīru ansamblis (vadītāja Anita Mičule). Apsveikumi izskanēja no jauniešu ansambļa „Sinkope", ansambļa draugiem ar ģitārām – Armīna un Rinalda – un īpaši draiskā apdziedāšanā no Varakļānu pagasta folkloras kopas sievām.

Paldies ansambļa vadītājai Agnesei Solozemniecei par nesavtīgo radošo darbu un ansambļa dalībniecēm! Tā turpināt!

Autore: IEVA ZEPA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px