Aizvadītajā nedēļā Madonas rajona padomi apmeklēja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Pašvaldību attīstības departamenta direktors Aivars Draudiņš un kopīgi ar rajona padomes vadību diskutēja par jautājumiem, kas saistīti ar rajonu pašvaldību reorganizāciju.
Kā jau bija sagaidāms, lielākā jautājumu daļa saistījās ar rajona padomes darbinieku nākotni, jo šobrīd Ministru Kabineta noteikumi paredz, ka atbildīgā novada dome vienojas vai cenšas vienoties par turpmākām darba attiecībām ar rajona padomes darbiniekiem. Šāds risinājums neapmierina rajona padomes darbiniekus, kuri šādā scenārijā paliek bez sociālajām garantijām. Neskaidrības bija arī saistībā ar sabiedriskā transporta organizēšanu un vēl virkni citu funkciju, kas šobrīd ir rajona padomes pārziņā, taču vēl nav skaidrs, kas tās pārņems pēc reorganizācijas.
Plašāku informāciju par tikšanos un tajā apspriestajiem jautājumiem varēsiet lasīt nākamajā „Stara" numurā.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS