13. martā Ērgļu saieta namā uz vidējās paaudzes deju kolektīvu svētkiem „Jautrais dancis pastalās" sabrauca 14 deju kopu. Lai gan laiks, kad šo pasākumu dēvēja par jaunrades deju konkursu, ir pagājis, tomēr īpašā godā tika celti tie, kas skatītāju vērtējumam piedāvāja jaunu, tikai pašu kolektīvā radītu deju.
Īstu piebaldzēnu raksturu uz skatuves parādīja dejotāji no Vecpiebalgas „Mudurainis" (vadītāja Antra Grinberga), kā arī savas nianses – deju kolektīvs no Skrīveriem „Dzēse" (vad. Gita Skudra), Vidzemes seniori dejoja sava maestro Andra Ezeriņa dejas „Lustīgais" un „Melderdancis". Pirmo reizi uz mūsu skatuves viesojās deju kolektīvs „Sadancis" no Priekuļiem (vad. Marita Rieksta-Krivjonoka). Indras Filipsones jaunrades dejas „Cekulaina zīle dzied" un „Rudzu dancis" redzējām Kultūras pils „Ziemeļblāzma" vidējās paaudzes deju kolektīva „Auda" izpildījumā. Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems" kolektīvs „Dejotprieks" ar īpašu degsmi piedāvāja vadītājas Sandras Keiseles jaunrades dejas „Dancis pa trim" un „Visas upes klusu tecēj'". Ar savu īpašu sniegumu izcēlās deju kolektīvi „Zīlānietis" un „Kreicburga", kuri skatītāju vērtējumam sniedza vadītājas Aijas Rūlietes jaunrades dejas „Pinu, pinu vainadziņu", „Ķiļķēns un klimpa", „Kur gaismeņa" un „Ik meitiņa balta nāca". Joprojām uzticīgi draugi Ērgļu dejotājiem ir vidējās paaudzes deju kolektīvs „Amata" un viņu vadītāja Lilita Ventere. Dejas „Tūsteps" un „Bagāts vīrs" dejoja pavisam jauns kolektīvs „Ļaudona", kura dejotājus pirms 4 mēnešiem kopā saaicinājusi vadītāja Aija Kreile. Deju kolektīvs „Skujene" savas vadītājas Solvitas Krastiņas vadībā dejoja pavisam jauneklīgas dejas „Rūžeņa" un „Timā upes malā". „Es gulu, gulu" un „Nāc man līdzi uz Vidzemi" dejoja Ērgļu vidējās paaudzes deju kolektīvs „Erla" (vadītāja Antra Grinberga). Kā vienmēr uzticīgi šī pasākuma dalībnieki un arī jaunrades deju veidotāji ir deju kolektīvs no Sarkaņiem „Labākie gadi". „Apdziedāšanās dancis" un „Tik un tā" bija dejas, kas tika dejotas tieši viņu sniegumā.
Īpaši viesi šajā koncertā bija dejotāji no Igaunijas – deju kolektīvs „Kohila", kas ar milzīgu azartu dejoja dejas „Vecais valsis", „Līgaviņu lūkoties" un „Muļgu polka". Šī kolektīva vadītāji ir Mare Sarapu un Arvo Kohver.
Pasākumu „Jautrais dancis pastalās" šogad caurvija cirka klauna un iluzionista radītie brīnumi. Varam būt īpaši lepni, ka jauns cirka skatuves mākslinieks ir tepat Ērgļos –
Krišjānis Kallings. Ar vienas rokas vēzienu tika uzburts puķu pušķis, pēc necila lakatiņa mājiena viņa rokā parādījās garš spieķis un vēl citādi brīnumi. Tajā ar apbrīnu noskatījās klauns, kas nemitīgi centās iegūt kaut nelielu daļu jaunā mākslinieka prasmes.
Pasākums ir galā, bet, atsaucoties uz lielo kolektīvu aktivitāti, noslēgumā Antra Grinberga apsolīja, ka konkurss „Jautrā pastaliņa" nākamgad būs atkal. Lai top jaunas dejas!
Autore: SANDRA AVOTIŅA,
Ērgļu novada kultūras darba organizatore