BĒRZAUNES pagasta Gaiziņkalnā sporta un atpūtas bāzes "Golgāts" saimnieks Juris Stradiņš jauno gadu tradicionāli sagaidīs Latvijas augstākā kalna virsotnē.
Lai gan gaisa temperatūra pēc Ziemassvētkiem sasniegusi siltuma rekordu un vēl iepriekšējās nedēļas nogalē sagatavotā baltā trase atkal kļuvusi zaļa, viņš dalās cerībā, ka jaunais gads tomēr atnesīs baltu sniegu. – Trase "Mazais Golgāts" bija pirmā mūsu novadā, kur tika atklāta kalnu slēpošanas sezona, jo, izmantojot dienas, kad pieturējās mīnusi, bijām saražojuši sniegu. Cilvēki bija ļoti aktīvi, slēpoja daudzi, vismaz tie, kas noilgojušies pēc sezonai atbilstoša aktīvāka dzīvesveida uz slēpēm. Tagad siltajos laika apstākļos sniegs ir nokusis, un paliek tikai atmiņas, ka pa Ziemassvētkiem slēpojām. Katru rītu iesāku ar to, ka internetā ieskatos laika prognozēs, cerot, ka atgriezīsies ziemai raksturīgie laika apstākļi un atkal varēs atgriezties pie sniega ražošanas. Vēl šodien sola vējainu laiku, bet ap 30. decembri varētu atgriezties mīnus grādi. 31. decembrī mēs vienalga atzīmēsim gadu miju, un, ja vēl sagaidīsim nokrišņus sniega veidā, tā slēpotājiem būs liela dāvana – varēs atsākt slēpošanas sezonu. Viss, kas saistīts ar gadu miju, paliek spēkā –
mūzika, danči, uguņošana. Gaiziņkalnā ziemas noskaņu varēs just, un ceru, ka 2012. gadā ziemas priekus varēsim izbaudīt, – sacīja SIA "Abi 2" saimnieks Juris Stradiņš.
Autore: IVETA ŠMUGĀ