Skolēnu rudens brīvdienās no 25. līdz 28. oktobrim kristīgo nometņu un garīgās atjaunošanās centrā „Ērgļa spārni" netālu no Ērgļiem notika jauniešu nometne.
Uz to ieradās Madonas skolēni vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Kopumā nometnē piedalījās 36 dalībnieki, starp viņiem arī ārzemju jaunieši.
Kā „Staru" informē nometnes vadītājs Dmitrijs Diks Bortņikovs, dalībnieki laiku pavadīja spraigi – bija gan spēles, gan lekcijas, gan radošās nodarbības.
– Bijām arī Ērgļos, kur saieta namā pie skolotājas Antras Grinbergas jaunieši apguva tautiskās dejas, – vēstīja Dmitrijs Diks Bortņikovs. – Āra apstākļos spēlējām AirSoft (uzbrukumu pretiniekam no slēpņa), pie skolotājas Keitijas jaunieši apguva mūzikas terapiju, komponēja savus meldiņus, ko papildināja ar dažādiem mūzikas instrumentiem. Bija ieradies lektors Lūkass Balodis un runāja par tēmu „Īsta mīlestība gaida". Diskusijā iesaistījās jaunieši, pārdomājot ieteikumus, ka pirms 18 gadiem un pirms laulībām nevajag nodarboties ar seksu. Tā kā nometnē bija jaunieši no Amerikas, visas lekcijas notika divās valodās, mūsu jaunieši varēja uzlabot angļu valodas prasmes, jo visi dalībnieki komunicēja savā starpā. Rīta un vakara tikšanos pavadīja slavēšana, mācība par Dievu. Slavēšanu vadīja Valters Keidžs no Rīgas.
Nometnes vadītājs piebilda, ka nometni finansēt palīdzēja ne tikai jauniešu vecāki, bet arī labvēļi – sponsori.
– Ēdināšana notika turpat, nometnei bija sava saimniece, savs personāls, kas rūpējās par ēdienreizēm. Bija arī iespēja iet pirtī un pēc tam izpeldēties baļļā vai dīķī. Kopumā tas bija labi pavadīts laiks, – vērtēja Dmitrijs Diks.
– Man ļoti patika slavēt, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un iegūt zināšanas par Dievu un attiecībām, – „Stara" uzrunāta, atklāja Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolniece Sintija. – Nometnē skanēja mūzika, esmu daudz ieguvusi no sadraudzības, atmiņā paliks nodarbībās dzirdētais, bija mājīgi un jauki.
– Nometnē bija daudz jauku cilvēku, – piebilda Madonas Valsts ģimnāzijas skolniece Elīza. – Ļoti muzikāli jaunieši, patika kopīgi dziedāt, papildināt angļu valodas prasmes, jo piedalījās arī bērni no Amerikas.
Jāpiebilst, ka jau šopiektdien baptistu draudzes mājā Madonā gan šīs nometnes dalībnieki, gan citi skolēni pulcēsies uz jauniešu vakaru. Kā novērojuši organizatori, jauniešu vakari un nometnes ir starpkonfesionālas, uz tām ierodas dažādu kristīgo konfesiju pārstāvji. Aktivitātes un satikšanās plānotas arī ziemā, savukārt vasarā – angļu valodas nometne Madonā un garāka nometne Ērgļu pusē – „Ērgļa spārnos".