Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jauniešu rudens domnīca 2018

ILUTA KĀRKLIŅA

Autors • 23.10.2018.

Jauniešu rudens domnīca 2018
Burtu lielums

Jau piekto reizi bērnu un jauniešu apvienība „Rīts" Madonas novada jauniešus aicināja uz īpaši viņiem veidoto pasākumu – Jauniešu rudens domnīcu. Pasākuma doma ir pulcināt jauniešus un kopīgi pievērsties viņiem aktuāliem jautājumiem.

Šogad domnīca bija īpaša, jo norisinājās trīs dienas (iepriekš – tikai divas dienas). Pasākumā kopumā piedalījās 24 jaunieši no Aronas, Bērzaunes, Kalsnavas, Ķeipenes, Mārcienas un Vestienas pagasta. Domnīca norisinājās no 19. līdz 21. oktobrim Bērzaunē, biedrības ēkā „Dambīši".
Pirmā domnīcas diena paskrēja nemanot, jo interesantas un aizraujošas iepazīšanās aktivitātes bija sagatavojis Jēkabs Vanags. Kā atzina jaunieši, bija ļoti jautri, bija gan jābūt aktīviem, gan jāsastrādājas, lai tiktu galā ar sagatavotajiem uzdevumiem. Kad jaunieši savā starpā bija jau kļuvuši daudz atvērtāki, pie viņiem ciemos ieradās Ligita Millere, kas pārstāv biedrību „Jauniešu akadēmija Pacelt Pasauli". Kopā ar Ligitu jaunieši pievērsās ļoti nopietnam jautājumam – mērķiem. Kopīgi tika diskutēts, kādēļ ir nepieciešami, mērķi, kā tos sasniegt. Katrs jaunietis izveidoja savu mērķu karti, kurā izvirzīja mērķi, kā arī plānoja, kas būtu jādara, lai to sasniegtu. Vakara noslēgumā jauniešiem bija atraktīvas komandu spēles, kurās bija iespēja pārbaudīt, vai cits citam uzticas, kā arī cik radoši ir, lai tiktu galā ar sagatavotajiem uzdevumiem.
Domnīcas otrā diena sākās ar aktīvu rīta rosmi, ko vadīja paši jaunieši. Paēduši brokastis, jaunieši ciemos sagaidīja Antru Sloku-Jakovļevu no apmācību centra „EGO centrs". Antra bija sagatavojusi nodarbību „Komunikācijas māksla ar sevi un citiem". Nodarbības laikā jauniešiem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus un saņemt uz tiem atbildes, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs, lai izprastu komunikācijas mākslu. Turpinājumā jauniešus atraktīvās aktivitātēs iesaistīja Biznesa augstskolas „Turība" studentes Diāna Beļska, Beāte Kampare, Madara Melbārde, Agrita Aizstrauta. Meitenes iepazīstināja ar Erasmus+ programmu un savu pieredzi tajā, kā arī izglītojošā aktivitātē par Latviju. Noslēgumā „Vakara jampadracī" ierāva Simona Bogdanova, kas jauniešiem lika nedaudz izkāpt no komforta zonas, pārvarēt uztraukumu un sadarboties komandā. Un pašā vakarā jaunieši devās ilgi gaidītajā nakts orientēšanās skrējienā un centās atrast sagatavotos kontrolpunktus.
Trešā domnīcas diena pienāca dzestra un miglaina, bet tas dalībniekiem netraucēja būt pozitīviem. Dienas laikā dalībnieki paveica nepadarītos darbiņus. Kā atzina dalībnieki, domnīca paskrēja nemanot, bet tika gūtas jaunas zināšanas, satikti un iegūti jauni draugi, pārvarēts uztraukums uzstājoties, attīstīta prasme sadarboties komandā un individuāli. Patiess prieks par visiem, kuri uzdrīkstējās piedalīties!
Sirsnīgs paldies ikvienam, kas palīdzēja tapt šīm jauniešu apmācībām, kā arī paldies Vestienas pamatskolas pavārēm, kuras rūpējās, lai dalībniekiem būtu spēcinošākās brokastis, garšīgākās pusdienas, gardākās vakariņas, saldākās naksniņas.
Apmācības tika īstenotas Madonas novada pašvaldības Nevalstisko organizāciju projektu konkursa 2018 ietvaros.


24.10.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px