Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Jauna iespēja maznodrošinātām personām

Redakcija

Autors • 29.07.2009.

Burtu lielums

Mārcienas pagastā pašreiz tiek apsvērta iespēja apstrādāt zemes gabalu, kur trūcīgās un maznodrošinātās personas varētu iekopt savu dārziņu.

– Pašlaik tiek veikta aptauja, cik aktuāli tas būtu mūsu pagasta iedzīvotājiem, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās. Sociālā darbiniece pēta situāciju, un, ja atsaucība būs, tad līdzīgi, kā tas notiek vairākās citās pašvaldībās, arī mēs piešķirsim dārziņus. Tiks slēgti līgumi ar iedzīvotājiem par mazdārziņu apsaimniekošanu. Ja būs nepieciešams, pavasarī un rudenī zemi apstrādāsim un pat iedosim nepieciešamo sēklu. Manuprāt, šī būtu lieliska iespēja iedzīvotājiem, jo situācija pagastā diemžēl ir bēdīga. Ir ļoti daudz bezdarbnieku, kam nav iespējams papildināt savu ģimenes budžetu, tāpēc šis būtu labs variants. Tomēr jāatzīst, ka cilvēki nav izrādījuši īpaši lielu interesi. Ļoti iespējams, ka tas tiks pievienots līdzdarbības pasākumiem, kuros jāiesaistās cilvēkiem, kas saņem GMI pabalstus. Acīmredzot cilvēks nav darījis visu iespējamo, pirms nācis pēc pabalsta. Cilvēki ir dažādi, bet diemžēl lielākā daļa uzskata, ka pašiem nekas nav jādara, jo visu iedos pašvaldība, – uzskata Mārcienas pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece.

Pozitīvi noskaņota ir Mārcienas pagasta sociālā darbiniece Anita Glaudāne: – Pašlaik jau esmu aptaujājusi pagasta maznodrošinātos un trūcīgos iedzīvotāju, kas dzīvo daudzdzīvokļu namos, par iespēju iekopt savu dārziņu. Ir jūtama interese no viņu puses. Domāju, ka daudzi sniegs pozitīvu atbildi, kad nākamreiz došos pie viņiem. Manuprāt, būtu savādi, ja iedzīvotāji atteiktos no palīdzības, ko sniedz pašvaldība. Jau iepriekš pagastā bija iespēja iznomāt zemes gabaliņu, kur ierīkot dārziņus. Nevienam iedzīvotājam palīdzība bez iemesla netiek atteikta. Darām visu, kas mūsu spēkos. Situācija ir smaga, bet joprojām ir cilvēki, kas negrib neko darīt lietas labā, tāpēc jāiet pie viņiem, jārunā par iespējām, ko sniedz pašvaldība, un jācenšas pārliecināt, ka dzīves apstākļu uzlabošanā pašiem ir jāsāk kaut kas darīt. Pašvaldība var palīdzēt, bet ne izdarīt kāda vietā.

Autors: AGRITA NUSBAUMA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px