Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Jau trešo reizi

Redakcija

Autors • 28.08.2008.

Burtu lielums

CESVAINES kultūras namā nākamnedēļ, 2. septembrī, no pulksten 10 līdz 13 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko donoru dienu.

– Šogad šis ir jau trešais VADC izbraukums uz Cesvaini. 12. martā Cesvainē asinis ziedoja 63, savukārt 3. jūnijā – 62 donori, 14 no tiem bija pirmreizējie donori, – „Staram" pastāstīja Madonas slimnīcas neatliekamās palīdzības feldšere Baiba Briede, kas donoru dienas Cesvainē sākusi organizēt pirms vairākiem gadiem, strādājot Cesvaines slimnīcā. – Gandarījums ir par katru donoru, kas atbalsta šo svētīgo darbu, jo šo palīdzību, ziedojot asinis otra cilvēka veselībai, nevar pārvērtēt un katrs, kam ir bijusi nepieciešamība izšķirīgā brīdī saņemt donora asinis, prot to novērtēt vislabāk. Donori uz Cesvaini brauc arī no apkārtējiem pagastiem – Dzelzavas, Sarkaņiem, arī no Madonas. Prieks, ka šajā kustībā iesaistās jaunieši, ir mums arī ilggadēji donori. Var jau būt, ka kāds to tiešām dara arī materiālu apsvērumu dēļ, bet galvenais taču ir palīdzība līdzcilvēkiem.

Pēc asins nodošanas donors no valsts saņem naudas kompensāciju 3 latu apmērā pusdienām, savukārt mūsu, Cesvaines, pašvaldība, no savas puses atbalstot šo humāno soli, vēl katram pašvaldības teritorijā dzīvojošam donoram par katru asins nodošanas reizi arī izmaksā 3 latu kompensāciju. Savulaik esmu griezusies arī pie Dzelzavas un Sarkaņu pašvaldībām ar šādu ierosinājumu un domāju, ka arī viņi atbalsta savus donorus.

Autore: BAIBA MIGLONE


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px