LUBĀNAS veselības un sociālās aprūpes centra iemītniekiem aizvadītie Līgo svētki kā allaž sagādāja ne vienu vien priecīgu brīdi un atsauca atmiņā senās dienas. Šobrīd centrā ir 30 iemītnieki, dažiem gan pēc iepriekšējā karstuma viļņa esot radušās veselības problēmas un svētkus nācies sagaidīt slimnīcā, bet pārējiem gājis tīri lustīgi.
– Jāņus 23. jūnijā ielīgojām kopā ar Lubānas kultūras nama folkloras kopu. Sveicām visus četrus mūsu Jāņus. Vakarā pagalmā kurinājām ugunskuru, cepām desiņas, dziedājām. Bija mums arī pašiem savs muzikants – akordeonu spēlēja viens no mūsu Jāņiem – Jānis Garais. Svētku noskaņai centra telpas bija izpušķotas gan ar meijām, gan ozolu zariem, – stāsta veselības un sociālās aprūpes centra direktore Inese Lībere, kas pati kopā ar savu vietnieci lasījusi un vedusi jāņuzāles pa ceļam no Madonas Praulienas pļavās. – Darbinieki bija izpušķojuši arī centra ārpusi un pagalmu, kur notika svinēšana. Netrūka ne siera, ne alus, paši cepām pīrāgus. Tā ka svētkus aizvadījām godam. Savukārt 25. jūnijā pie mums viesojās Meirānu tautas nama tradīciju kopa „Sietiņš" ar līgodziesmām un dažādiem ticējumiem.
Autore: BAIBA MIGLONE