Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

„Ja tā, kā pašlaik — izdzīvosim”

Redakcija

Autors • 02.02.2009.

„Ja tā, kā pašlaik — izdzīvosim”
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā notika Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju domes sēde, kurā tika apstiprināts 2009. gada budžets.

– Diskusijas pirms tam bija ilgas un smagas, jo jau pagājušajā gadā mūsu pašvaldības budžets bija gana saspringts, tāpēc grūti bija atrast tās pozīcijas, kuras varētu vēl samazināt, it īpaši tas attiecas uz pieņemto likumu par darba samaksas samazinājumu 15 procentu apmērā, kas skar arī pašvaldības, – atzīmē Cesvaines pilsētas domes ar lauku teritoriju priekšsēdētājs Vilnis Špats. – Pirmkārt jau tāpēc, ka mūsu pašvaldībā ir ļoti daudz darbinieku, attiecībā uz kuru darba samaksu šīs prasības nevar piemērot, jo viņi jau tāpat saņem atalgojumu, kas ir mazāks par divām minimālajām algām, bet tās, kā noteikts, samazināt nevar. Līdz ar to darba algas fonda samazinājums lielākoties attiecas uz pašvaldības un tās iestāžu vadību, un tas arī tika izdarīts. Tomēr, ņemot vērā, ka iedzīvotāju ienākuma nodoklis šogad samazinās par vairāk nekā 146 tūkstošiem latu, savukārt klāt nāk atalgojums pirmsskolas izglītības iestādei 45 tūkstošu latu apmērā, mums nācās rīkoties diezgan krasi un meklēt visas iespējas, no kā vēl atteikties. Rezultātā samazinājām 18 amata vienības, tajā skaitā vairākas pusslodzes, un diemžēl arī atbrīvojām no darba vairākus darbiniekus. Smagi, protams, bet tāda ir reālā situācija, un tik un tā prasīto 10 procentu rezervi mēs nevarējām iestrādāt. Ja nu tomēr nāksies vēl samazināt, tad nākamais variants, lai vispār nodrošinātu savu darbību un lai kaut kas nav jāslēdz, ir darbiniekiem pa daļām doties bezalgas atvaļinājumā. Citu variantu mēs neredzam.

Bez tam, mums ir lielas saistības pret mūsu budžetu. Vēl aizvien ir arī parāds par vidusskolas 1. kārtas būvniecību – 610 tūkstoši latu. No otras puses, patīkama ziņa – ir piešķirti 1,5 miljoni latu skolas 2. kārtas būvniecībai, kam, protams, ir nepieciešams pašvaldības līdzfinansējums. Iespējams, ka ar šo naudu varēs gan uzbūvēt skolas 2. kārtu, gan arī atdot parādu.
Arī speciālais budžets, cik šobrīd ir informācijas, uz pusi tiek samazināts. Tas nozīmē, ka varam nodrošināt ceļu uzturēšanu, un tas arī ir viss. Jāteic gan, ka pēdējos divos gados mēs diezgan daudz esam darījuši gan ielu apgaismojuma sakārtošanā, gan ietvju bruģēšanā.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.02.2009.

Autore: BAIBA MIGLONE

OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px