LUBĀNAS novada pašvaldībā vakar notika kārtējā domes sēde. Kā domes priekšsēdētāja Tāļa Salenieka atvaļinājuma laikā pirms sēdes informēja domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Mitjakovs, tajā bija paredzēts izskatīt vairāk nekā 10 jautājumu.
Kā ierasts, domes sēdē tiek sniegta informācija par iepriekšējās domes sēdes lēmumu izpildi, komiteju darbu, kā arī pašvaldības budžeta 1. pusgada izpildi.
– Domes sēdē tiks sniegta informācija arī par papildus piešķirto valsts budžeta līdzekļu (mērķdotācija autoceļiem, ielām) izlietošanu 2012. gadā. Lemsim par novada izglītības iestāžu finansiālu atbalstu, uzsākot jauno mācību gadu. Palīdzība tiek sniegta dažāda, to tradicionāli saņems pirmklasnieki un, iespējams, arī desmitie, bet tas būs atkarīgs no tā, kādu lēmumu pieņems deputāti. Vismaz tāda doma mums ir, lai noturētu skolēnu skaitu arī vidusskolas klasēs. Palīdzība tiek sniegta gan naudas pabalsta veidā, gan piešķirot brīvpusdienas. Daži jautājumi, kā jau katrā domes sēdē, ir saistīti ar zemes lietām. Viens no jautājumiem skars Lubānas novada ģerboni, lai to varētu virzīt apstiprināšanai Heraldikas komisijā. Apspriedīsim arī iespējas piedalīties investīciju projektos, lai paaugstinātu energoefektivitāti, – pastāstīja Lubānas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Mitjakovs.
Darba kārtības projektā bija iekļauts arī jautājums par speciālo pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem O. Kalpaka Meirānu pamatskolā, par starptautiskā amatiermākslas kolektīvu festivāla „Aiviekstes svētki 2012" tāmes izpildes apstiprināšanu, kā arī citi.
Autore: ŽENA KOZLOVA