CESVAINES novada pašvaldībā pagājušajā piektdienā notika kārtējā domes finanšu komitejas sēde. Sākotnēji tā gan bija paredzēta dienu iepriekš, bet sakarā ar Latvijas Pašvaldību savienības domes ārkārtas sēdi Rīgā, kurā piedalījās arī Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, tika pārcelta uz piektdienu.
– Finanšu komitejas sēdē izskatījām dažādus jautājumus. Uzmanību pievērsām domes autotransportam, kā un cik lietderīgi tas tiek izmantots, kāds ir tehniskais stāvoklis, cik vecas ir automašīnas un cik daudz to vispār būtu nepieciešams. Tas savā ziņā ir jūtīgs jautājums, bet jāņem vērā, ka budžetā tam tiek atvēlēta pietiekami liela summa, – atzīst Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats. – Izskatījām arī dzimtsarakstu nodaļas iesniegumu, jo ar jauno gadu pašvaldībām par pienākumu tiek uzlikta laulību, dzimšanas, miršanas apliecību drukāšana. Līdz šim valstī tas tika darīts centralizēti, bet tagad būs jānodrošina pašvaldībām, tātad tas atkal ir viens piemērs, kā pašvaldībām tiek uzlikta papildu funkcija bez finansiālā seguma. Apliecības būs jādrukā uz krāsu printera, līdz ar to nepieciešams iegādāties krāsu printeri, labi vēl, ka netiek prasīts nodrošināt ūdenszīmes. Atbalstījām arī Nedzirdīgo biedrības iecerētās aktivitātes, lēmām par kultūras nama telpu nomas maksu un apspriedām arī citas aktualitātes.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA