Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Ir labi visiem kopā būt…”

Redakcija

Autors • 25.08.2010.

“Ir labi visiem kopā būt…”
Burtu lielums

Tieši šāds nosaukums bija aizvadītajiem Praulienas pagasta svētkiem, kas sākās 21. augusta rītā, kad tika pabeigti vēl pēdējie darbi pirms plašās svētku programmas.

Svētki iesākās pulksten 10 ar pārvaldes iestāžu, pašdarbības kolektīvu un uzaicināto komandu sporta spēlēm. Kopā pieteicās 9 komandas, kurās mazākais dalībnieku skaits bija 6, bet sešas komandas pārstāvēja pa 11 dalībniekiem. Sporta spēlēs vēlējās piedalīties arī Karlsons (Māra Gaidule), kas meklēja komandu, kurai varētu pievienoties.

Šis rīts Praulienā iesākās tiešām pacilājošā gaisotnē. Dalībnieki varēja piedalīties minifutbolā („Nerātnā bumba"), basketbola soda metienos („Ragainā bumba"), kartupeļu meklēšanā („Čaklie saimnieki"), rulona velšanā („Lietus tuvošanās"), šautriņu mešanā („Snaiperi"), zābaka mešanā („Ja nav, lai nav"), „Ziloņu pastaigā".
Visātrākās un visstiprākās komandas izrādījās un pirmajā trijniekā attiecīgi ierindojās – deju kopa „Saikavieši", „Urodi" un „Savējie".

Par to, ka laiks aizritējis nemanot, liecināja vien izsalkuma sajūta. Sporta spēles jau tuvojās noslēgumam, kad dalībnieki un līdzjutēji tika aicināti pie lielā zupas katla, par ko bija parūpējušās pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa" pavārītes Rita Saliete un Valda Rigerte. Ļoti daudzi apgalvoja, ka kaut ko tik garšīgu vēl neesot ēduši. Pēc zupas baudīšanas tikās komandu kapteiņi, lai parādītu savu veiklību un atjautību.
Nepārspēts palika komandas „Savējie" kapteinis Edmunds Malta.

Savukārt bērni pulcējās uz radošajām darbnīcām. Ar viņiem darbojās Anna Purviņa un Ruta Kirilova. Dalībnieki varēja gatavot lellītes – knišļus, papīra puķes, apgleznot akmentiņus un zīmēt uz asfalta.

Svētku dalībniekiem bija iespēja piedalīties arī „Dullajā desmitniekā". Disciplīnu „Sērkociņu lasītājs" vadīja Adrija Apine , bet „Greipfrūtu pārnešanu" – Linda Ragozina.
Pašus mazākos bērnus Inese Kolneja aicināja uz rāpošanas sacensībām. Tur jautrības netrūka. Blakus mazuļiem rāpoja ne tikai Karlsons, bet arī dažs labs no vecākiem. Protams, arī lielākie bērni vēlējās atsvaidzināt savas iemaņas rāpošanā, un tas arī viņiem tika atļauts.

Ne pirmo reizi pie mums ciemojās Inga Pauniņa ar saviem zirgiem. Bija iespēja gan jāt, gan vizināties droškā.

Visu rīta pusi laiks bija ļoti piemērots sportošanai. Pēcpusdienā, pirms bērnu koncertiņa, diemžēl sāka smidzināt lietus, bet tāpēc jau svētku dalībnieki nenobijās. Dejoja bērnu deju kolektīvs „Zig-zag", vadītāja Daiga Maderniece, un dziedāja titula „Cālis 2010" ieguvējs Praulienā un Madonas novadā Deivids Bebers (skolotāja Jolanta Ceruka).

Pēc koncerta svētku dalībnieki tika aicināti pieteikties dāmu nešanas sacensībās, tajās uzvaras laurus guva Arvis un Solvita Tomovici, par vienu sekundi pārspēdami Ivaru Ogorodņikovu un Taņu Tropu, Andri un Līgu Kellijus.

Svētku turpinājumā bija iespēja baudīt Praulienas teātra (vadītāja Vija Miška) un Saikavas teātra (vadītāja Aija Špure) iestudētās pikantās ainiņas iz dzīves. Visi aktieri izpelnījās aplausus, bet skečs „Burvīgais stimulators" Māras Gaidules un Lilitas Cimdiņas izpildījumā – pat ovācijas.

Teatrāli muzikālais uzvedums pēc A. Vilka motīviem bija paredzēts kā vakara nagla ar pārsteigumu. Kuplajam skatītāju pulkam Saikavas teātris, deju kopa „Saikavieši" un Praulienas koris nelika vilties. Uzvedumu bija veidojusi režisore Aija Špure, un tas izpelnījās vētrainus skatītāju aplausus. Solītais pārsteigums bija lauku kapela, kas bija vadītājas Ingas Avišānes izlolota.

Noslēgumā visi tika aicināti uz balli. Svētku norises laikā bija apskatāma fotoizstāde „Nozīmīgākie darbi Praulienas pagasta attīstībā 2008.-2010. g." un „Nozīmīgākie notikumi Praulienas pagastā 2010. gadā".

Pēc pasākuma pie manis pienāca kāds jaunietis, kas vairs nedzīvo Praulienā, un teica: „Paldies par šo dienu! Es ļoti, ļoti labi atpūtos." Un tas bija labākais novērtējums un gandarījums mums, svētku organizatoriem, tāpēc es vēlētos pateikt paldies Sindai Kalniņai, Jānim Lazdiņam, Lilitai Cimdiņai, Inārai Miškai, Mārai Gaidulei un Intim Blumbergam par iesaistīšanos svētku organizēšanā. Un ļoti liels paldies visiem, kuri piedalījās svētkos gan kā dalībnieki, gan kā skatītāji.

Tiksimies atkal nākamajos pagasta svētkos!

Autore: SARMĪTE LAZDIŅA,
Praulienas pagasta kultūras un sporta darba organizatore

ANNAS PURVIŅAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px