CESVAINĒ kā ierasts Lāčplēša dienā, 11. novembrī, ikviens ir aicināts piedalīties lāpu gājienā, pulcējoties pie vidusskolas. Lāpu gājiens šogad virzīsies uz skvēru iepretim Cesvaines novada domei, kur pulksten 18.30 tiks iesvētīta 17. augustā uzstādītā piemiņas zīme Lāčplēša ordeņa kavalieriem, kuri dzimuši Cesvaines novadā – stēla.
Gaidot Latvijas simtgadi, visos Latvijas novados, kur apzināti Lāčplēša ordeņa kavalieri, projekta „Atceries Lāčplēšus" ietvaros tiek uzstādītas pelēkā granīta piemiņas zīmes. Piemiņas plāksnes tiek izgatavotas un uzstādītas pēc Aizsardzības ministrijas iniciatīvas ar Jaunsardzes un informācijas centra atbalstu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Stēlas mākslinieciskais autors ir mākslinieks Jānis Strupulis, tā izgatavota SIA „Akmens apstrādes centrs". Pelēkā granīta staba (stēlas) augšgalā ir iegravēts stilizēts Lāčplēša Kara ordenis. Zem tā ir uzraksts „Par Latviju 1918-1920", kas simbolizē latviešu tautas pateicību brīvības cīņu dalībniekiem. Granītā ir iegravēti ordeņa kavalieru vārdi, ordeņa pakāpes un dzimšanas un miršanas dati. Cesvainē ir apzināti desmit Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri.
01.11.2017.