R. Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki" 19. maijā aizritēja divpadsmitā Muzeju nakts.
Laiks
bija jauks, saulains, vakarpusē un naktī – vēsāks, dzestrāks,
apmeklētāju skaits – 405. Interesenti bija no visdažādākajām Latvijas
vietām: Ventspils, Jelgavas, Rīgas, Salaspils, Siguldas, Valmieras,
Cēsīm, Ogres, Lielvārdes, Jēkabpils, visvairāk no Ērgļu un Madonas
novada.
Muzeju nakts „Brakos" aizsākās ar literāri muzikālu sarīkojumu „Laimiņa mūžu raksta mazajam bērniņam", kurā piedalījās tautas mūzikas kopa „Pulgosnieši" (vadītāja Vineta Dāve), dziedot jaukas un skanīgas šūpļa dziesmas. Blaumaņa dzejoļus deklamēja Emīlija Gustīne Zommere un Ieva Radzvilaviča, flautas skaņās ieaijāja Paula Konovalova un Līna Madsena, saksofonu spēlēja Dace Kārkliņa.
Pēc svinīgā sarīkojuma notika dažādas aktivitātes muzeja ēkās un pagalmā. Darbnīcu „Domā, mini un dari!" vadīja Mārīte Breikša un Laila Saulīte. Uzdevumi bija saistīti ar šūpuli tautasdziesmās, frazeoloģismos, salikteņos, dzejoļos. Meža apmācību centra „Pakalnieši" vadītāja Danuta Kiopa aicināja ielūkoties dzīvnieku pasaules „šūpulī", veikt dažādus uzdevumus un pagatavot papīra ligzdiņu ar simboliskām veiksmes zīmēm. Pie pirtiņas sagaidīja Tomuļmāte (Ināra Strazdiņa), lai dotu spēku un enerģiju. Viesu istabā varēja izdziedāties no sirds, jo darbnīcu „Šūpo mani, māmuliņa!" vadīja un enerģiski spēlēja tāfelklavieres Elīna Ozola. „Brakos" ciemojās arī elegantas dāmas no modes salona „Mayra" – skaistos linu tērpos. Pie viņām varēja sirsnīgi aprunāties un dziedāt dziesmas ģitāras pavadījumā.
Muzeja teritorijā notika spēka skrējiens caur četrām stihijām – uguni, ūdeni, zemi un gaisu. Te lieliski palīgi bija Ērgļu vidusskolas skolēni. 6. klase bija sagatavojusi uzdevumus, kas saistīti ar zemi. 7. klase aicināja veikt dažādus pārbaudījums par tēmu „Uguns". 8. klase sagaidīja pie pirts dīķa, lai „apspēlētu" ūdens tēmu. Ērgļu novada jaunsargi aicināja uz darbnīcu „Gaiss". Kad saņemta šo stihiju enerģija, cilvēks ir iešūpojies un iekustināts, lai veiksmīgi varētu darboties visu gadu.
Pasākuma laikā darbojās arī atrakciju parks „Braku takas", kur varēja veikt kāpelēšanas un rūdījuma trasi „Augšā un lejā".
Paldies Muzeju nakts palīgiem, atsaucīgajai Ērgļu vidusskolas saimei un biedrībai „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums"! Uz tikšanos nākamajā gadā!
23.05.2018.