Vecāku nedēļā Ērgļu vidusskolā ir senas tradīcijas: vecāki vēro bērnu darbu stundās, satiekas ar skolotājiem, pēcpusdienās var sportot, izpausties radoši un uzklausīt kāda lektora padomus. Pagājušajā mācību gadā pirmo reizi vecāki iejutās skolotāja lomā, pēc tam dalījās iespaidos par paveikto. Šogad vecāku nedēļa norisinājās no 16. līdz 19. martam.
Manuprāt, šoreiz īpaši izcēlās sākumskolas klases. Mums ar vienu mācību stundu bija par maz.
Izrādās, ka pirmklasnieka Vita tētis – Māris Olte – labprāt runā par norisēm dabā visās klasēs, tāpat arī mūziķis Intars Zommers, kas vienlaikus ir arī Emīlijas tētis, ik pēc 40 minūtēm ar ģitāru un citiem mūzikas instrumentiem dodas ceļojumā pa mazās skolas klasēm. Santa Lasmane-Radzvilaviča un Kristīne Petersone var strādāt pārī – stāstīt, izdziedāt un gleznot Lieldienu stāstu. Jāpiebilst, ka K. Petersone vadīja arī gleznošanas un aplicēšanas nodarbības.
Vēl šajās dienās lepni bija Sergejs un Nikola Jegorski, kā arī Monta Masaļska – viņi mūs aicināja uz „Saules servisu", jo tur ekskursijas vadītāja lomā bija viņu tēti – Oļegs Jegorskis un Aivis Masaļskis. Par iespēju iepazīties ar automehāniķa darbu bija priecīgi visi 2.-4. klases skolēni. Vēl skolēnu grupas devās uz galdnieka Viktora Lebedeva darbnīcu. Īpašs pārsteigums visiem 1.-4. klases skolēniem bija Monikas Purviņas mammas Judītes vadītās stundas. Tas bija stāsts par kādu zēnu – Franklinu, kas, izaugot liels, izveidoja ideju par „Mīlestības kurpju kasti". Pēc šīs mācību stundas katrs skolēns saņēma ar mīlestību sagādātu dāvanu. J. Purviņa vadīja arī pērļošanas nodarbību. Džonatana māmiņa Keitija Roth vadīja neparastas angļu valodas stundas. Viņa ieradās pie skolēniem ar gumijām un iemācīja vairākus dzejoļus, kurus var izlēkāt un vienlaikus apgūt ķermeņa daļu nosaukumus. Inita Plendišķe savas meitas klasesbiedriem pastāstīja par naudu, bet Zinta Saulīte uz mazo skolu atveda nerātnos Blaumaņa velniņus. Trešklasnieka Emīla māmiņa Inita Lapsa gatavoja skaistu dekoru Lieldienām. Iluta Lazdiņa otrklasniekiem stāstīja par bitēm. Uz skolu tika atnesti gan bitenieka darbarīki, gan apģērbs. Bērni varēja nogaršot bišu maizi un pamēģināt rāmītī ielikt mākslīgās šūnas, bet ar medus maizēm mielojāmies vairākas dienas. Igors Dudko pastāstīja par elektriķa darbu, Sandra Lauberte 4. klasei ierādīja aušanas pamatus – katrs skolēns noauda sedziņu, bet Ainārs Stankevičs šīs klases zēniem mācīja līmēt tapetes. Raivis Šmits pārbaudīja 4. klases skolēnu zināšanas matemātikā.
Katru dienu skolā izplatījās jaukas smaržas: bērni kopā ar māmiņām – Ivetu Kalniņu, Vitu Ozolu, Agritu Kauliņu, Inesi Štilu, Daci Salnīti, Lieni Vanaģeli – darbojās mācību virtuvē, pagatavojot dažādus „kulinārijas brīnumus".
Gandarīti par šo nedēļu bija gan vecāki, gan bērni. Mēs, sākumskolas skolotājas – Daiga Zača, Liena Bukovska, Ieva Rota un Sandra Stankeviča – , no otrdienas līdz piektdienai labprāt darbojāmies kopā ar bērniem, palīdzējām „jaunajiem kolēģiem". Skolas padome bija parūpējusies par sertifikātiem. Bija ļoti patīkami sadarboties ar tik atsaucīgiem vecākiem. Bērniem ļoti patika vecāku vadītās stundas. Paldies visiem!
Autore: SANDRA STANKEVIČA,
Ērgļu vidusskolas skolotāja