Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Iespēja atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem

LAURA KOVTUNA

Autors • 05.05.2015.

Burtu lielums

Ērgļu novada iedzīvotāji laikā no 20. aprīļa līdz 19. maijam ir aicināti bez maksas izmantot konteinerus lielgabarīta atkritumu savākšanai.

Jumurdā atkritumu konteineri tika izvietoti no 20. līdz 27. aprīlim, Ērgļos, J. Grota un Mehanizatoru ielā – no 27. aprīļa līdz 5. maijam. Nu, laikā no 5. līdz 12. maijam, lielgabarīta atkritumiem paredzēti konteineri atradīsies Ērgļos, Blaumaņa ielā (pie katlumājas) un pie dzīvojamās mājas Saules ielā 4. Savukārt no 12. līdz 19. maijam lielgabarīta atkritumus varēs izmest Oškalna ielā 10 (pie katlumājas) un pie dzīvojamās mājas Zaļajā ielā 31.
Ērgļu novada pašvaldības izpilddirektors Māris Grinbergs atklāj: – Šāda iespēja iedzīvotājiem tiek dota ne pirmo gadu, tieši uz pavasari, kad aktuālāki sakopšanas darbi, atbrīvoties no dažādiem sadzīves lielgabarīta atkritumiem. Jāteic, ka cilvēki patiešām iespēju aktīvi izmanto, piemēram, Mehanizatoru ielā izvietotais konteiners pa nedēļu ātri vien tika piepildīts, tāpēc iedzīvotāji lūdza to izvest, lai viņiem atvēlētajā laika posmā varētu turpināt izmest atkritumus arī citi iedzīvotāji. Tātad nereti pat vajadzētu vēl vairāk konteineru vai biežāku šādas akcijas rīkošanu, bet tas viss, saprotams, ir saistīts ar finansiālajām iespējām.
Kā informē Ērgļu novada pašvaldība, konteineri paredzēti nederīgu mēbeļu, citu lielgabarīta atkritumu novietošanai, savukārt, ja iedzīvotāji vēlas atbrīvoties no nolietotās sadzīves tehnikas, ir lūgums to nemest konteinerā iekšā, bet novietot blakus. Šīferis un citi azbestu saturoši priekšmeti nav paredzēti mešanai šajos konteineros. – Tomēr cilvēki ir dažādi, tāpēc gadās arī tā, ka kāds tomēr neatļautos atkritumus ir sametis, – secina Māris Grinbergs.
Jautāts, ar ko sadarbībā notiek šī akcija, pašvaldības izpilddirektors pastāsta: – Lai gan atkritumu apsaimniekošanas līgums mums ir ar SIA „Vides pakalpojumu grupa", kas uzvarēja konkursā, tieši konteinerus, kas paredzēti lielgabarīta atkritumu izvešanai, viņi mums atļāva izvest, sadarbojoties ar tuvāko atkritumu izvedēju – SIA „Madonas namsaimnieks". Pretējā gadījumā lielgabarīta atkritumi būtu jāved uz Rīgu, kas sanāktu krietni dārgāk.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px