KALSNAVAS pamatskola, pa vasaru saposusies, šodien sagaida jaunā darba cēliena sācējus.
– Kalsnavas pamatskolā skolēnu skaits turas stabili virs simta. Šogad 1. septembrī skolas durvis vērs 126 skolēni, tajā skaitā 15 pirmklasnieki, – stāsta Kalsnavas pamatskolas direktore Gunta Lapsa. – Pedagogu sastāvs nav mainījies. Šajā mācību gadā turpināsim (projekts aizsākās pavasarī) darboties kā pilotskola starp 100 aprobācijas skolām, kuras ievieš jauno mācību saturu. Vasarā skolā ir noticis remonts – ir izremontēta skolēnu garderobe, un zēnu mājturības kabinets ir papildinājies ar jauniem materiāliem.
1. septembrī mums, kā ierasts, būs tradicionālā līnija, kurā īpaši sveiksim pirmklasniekus. Katrs no viņiem iezvanīs savu pirmo skolas zvanu ar seno, labo metāla zvanu, jo ikdienā jau gadus desmit mūsu skolā zvans vispār neskan. Vienīgā reize, kad tas notiek, ir 1. septembris un pēdējā zvana diena. Līdz ar to tas mazajiem pirmklasniekiem ir tāds īpašs brīdis. Pēc tam sekos klašu audzinātāju stunda, un tad bērni dosies svinēt svētkus kopā ar vecākiem. Zinu, ka daudziem šajā dienā ir īpašas tradīcijas – daži, piemēram, kopā ar vecākiem dodas uz pilsētu apmeklēt kādu pasākumu, citi kopā bauda svētku pusdienas vai vakariņas. Mēs, skolotāji, jau kopā ar skolēniem diendienā būsim visu mācību gadu. Manuprāt, nostiprināt tieši šīs ģimeniskās saites ir ļoti svarīgi. Šogad, piemēram, 8. septembrī skolā kopīgi jau trešo gadu atzīmēsim Tēva dienu, uz kuru aicināsim ģimenes.
01.09.2017.