Mārtiņdienas priekšvakarā Barkavas pagasta pirmsskolas izglītības iestāde „Ābelīte" aicināja uz Mārtiņdienas pasākumu, lai atgādinātu latviešu tautas tradīcijas.
Šī diena ir kā robeža starp rudeni un ziemu, jo noslēdzas zemkopja darba gads.
Bērni kopā ar vecākiem gatavoja maskas – gaili, kazu, dzērvi, vilku, lāci, čigānu, čigānietes, siena kaudzi, jo ar Mārtiņdienu var sākt iet budēļos.
Bērni, tērpušies maskās, priecīgi ienāca zālē, kur viņus sagaidīja saimniece. Mārtiņa bērni dziedāja, dejoja un gāja rotaļās. Čigāniete atgādināja ciemiņiem latviešu tautas ticējumus: Mārtiņu vakarā ņem vecas pannas un sit tās, lai izdzītu peles un žurkas; Mārtiņu vakarā meitām, gulēt ejot, jānomet istabas vidū brunči: kas tos pa sapņiem pacels, tas apprecēs; Kad ap Mārtiņu salst, tad būs labi gadi u. c.
Saimniece Mārtiņa bērnus cienāja ar zirņiem, pupām un pīrāgiem.
Tā pirmsskolas izglītības iestāde „Ābelīte" ieskandināja Mārtiņdienu un iezīmēja pāreju uz ziemas saulgriežu ciklu.
Paldies visiem darbiniekiem un vecākiem par izgatavotajām maskām un radīto prieku bērniem.
Ej, Mārtiņ, tu uz Rīgu,
Nu mēs tevi pavadām:
Nāc atkal citu gadu,
Tad mēs tevi gaidīsim.
Autore: GUNTA TOMIŅA,
Barkavas PII „Ābelīte" vadītāja