BĒRZAUNES pamatskolā, gaidot Ziemassvētkus, skolēni ne tikai vairāk pārrunā par labdarību un tās izpausmēm, bet arī rīkojas.
Par to, kā skolēnus iesaista labdarības akcijās, pastāsta Bērzaunes pamatskolas direktore Ilga Gailuma: – Atsaucoties uz ANO aicinājumu, skolēni uzzināja par labdarības akciju „Zvaigzne Austrumos". Mūsu skolēni izveidoja 13 dāvanu paciņas, ko aizvedām nosūtīšanai karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos. Nolēmām, ka iepriecināsim arī Barkavas, Ļaudonas un Dzelzavas pansionātu iemītniekus. Jau kopš novembra beigām zēni čakli strādāja – no koka izvirpoja un nopulēja svečturus, tajos ievietoja tējassvecītes, meitenes sagatavoja apsveikumus. Atsaucīgākie skolēni, mazpulcēni dāvināšanai atnesa arī saldās dāvanas – ievārījuma un medus burciņas. Skolēni ar savu aktīvu līdzdalību ir sarūpējuši pavisam 71 dāvanu. Paralēli tam bērni sagatavoja arī svētku koncertu, ar ko iepriecinās ļaudis, ierodoties ciemos pansionātos. Plānots, ka Bērzaunes pamatskolas 6. un 7. klases skolēni, kā arī mazpulki kopā ar skolotājām Ilzi Stradiņu un Veroniku Cauni ar dāvanām un Ziemassvētku noskaņu koncertu apmeklēs Barkavas, Ļaudonas un Dzelzavas pansionātus jau nākamnedēļ. Ziemassvētku laikā, kas ir dalīšanās, brīnumu un mīlestības laiks, vecie un vientuļie ļaudis šajos pansionātos Bērzaunes pamatskolas skolēnus jau gaida. Viņi rada pozitīvu emocionālu pārdzīvojumu, ienes prieku vienmuļajā ikdienā.
09.12.2016.