Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Iepazīst tūrisma vietas Sarkaņu pagastā

Redakcija

Autors • 24.05.2013.

Iepazīst tūrisma vietas Sarkaņu pagastā
Burtu lielums

Tūrisma uzņēmēju klubiņa dalībnieki katru reizi tikšanos rīko citā pagastā. Pavasara ziedoņa laikā par tikšanās vietu bija izvēlēts Sarkaņu pagasts, kur 22. maijā Madonas novada pašvaldības TIC vadītājas Sanitas Somas vadībā pulcējās tūrisma pakalpojumu sniedzēju klubiņa aktīvisti.

Mērķis – tuvāk iepazīt Sarkaņu pagastā izveidotos muzejus – „Biksēres klēts" un medicīnas profesora A. Bieziņa muzeju „Jaundilmaņi" (nesen bija Muzeju nakts), kā arī pārrunāt tūrisma aktualitātes. Vasaras sezona parasti tūrisma uzņēmumos ir ekskursantu un lauku apceļotāju laiks. Lauku tūrisma sezonas sauklis joprojām ir „Baudi nesteidzoties!".
Pulcēšanās notika pie restaurējamās „Biksēres muižas", kam jau ir nomainīti logi, uzlikts jumts, taču vēl ir daudz darāmā, lai muižu varētu aplūkot arī no iekšpuses.
Pēc tam bija iespēja apskatīt
Andra Trečaka privātmuzeju „Biksēres klēts", kur eksponāti ir aplūkojami trijās telpās, no tām jaunākajā ir izvietoti padomju laika priekšmeti, atribūti un liecības. Daudzi no tūrisma uzņēmējiem šeit viesojās pirmo reizi. – Senās lietas ir visos pagastos, visās mājās, tikai jāprot tās novērtēt. Cik gan daudz muzeja cienīgu eksponātu kādreiz ticis izmests. Ja būtu saglabājuši, arī pie mums varētu būt līdzīgs senlietu muzejs, – sacīja Bērzaunes pagasta brīvdienu mājas „Atpūtas" saimniece Dzintra Ķirpe.
Par klubiņa satikšanās vietu kļuva medicīnas profesora A. Bieziņa muzejs „Jaundilmaņi", ko arī daudzi nebija apmeklējuši, bet tagad rekomendēs apmeklēt. Ar muzeju, ar faktiem no profesora Bieziņa dzīves aizrautīgā un humorpilnā stāstījumā iepazīstināja tā vadītāja Ingrīda Pureniņa. Patlaban otrajā stāvā var apskatīt arī divas izstādes – senlaicīgus dvieļus ar izšuvumiem no Madonas muzeja krājumiem un IK "55 mārītes" tēju izstādi.
Madonas novada pašvaldības TIC vadītāja Sanita Soma ar kolēģiem pārrunāja Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centra aktualitātes. 12. jūnijā tūrisma uzņēmēji dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Ludzu.
Notika arī tūrisma pakalpojumu sniedzēju diskusija un vakarēšana.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px