23. jūnijā pēc senām tradīcijām Meirānos pie bibliotēkas tika ielīgoti Jāņi. Pār smaržīgām zāļu pļavām, pāri ceļiem, kas rītausmā kūpēja, brida Meirānu tautas nama pašdarbnieki ziedu vainadziņiem galvā un Jānīti ciemos lūdza. Sagaidot Līgo dienas pasākumu, viņi deva mums savu svētību.
Meirānu tautas nama pašdarbnieki, Meirānu Kalpaka pamatskolas nometnes bērni ar dziesmām un dejām priecēja jāņabērnus – gan jaunus, gan vecus līgotājus, kas bija ieradušies uz pasākumu. Ielīgošanas laikā savu svētību deva arī lietutiņš.
Šajos svētkos pirmā uzstāšanās bija jaunajam vokāli instrumentālajam ansamblim „THE MOON" (vadītājs Lauris Noviks). Lubānas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Strautiņš sveica Jāņus – vecāko – Jāni Noviku, jaunāko – Niku Jāni Kaļinovski.
Meirānu tautas nama vadītāja, pasākuma organizatore Inga Aizsilniece pateicās visiem pašdarbniekiem – folkloras kopai „Sietiņš" (vadītāja Velga Gavare), jauniešu deju kolektīvam (vadītāja Lienīte Ozolniece),vidējās paaudzes deju kolektīvam „Meirāni" (vadītājs Zigfrīds Gora), vokāli instrumentālajam ansamblim „THE MOON" (vadītājs Lauris Noviks), Meirānu Kalpaka pamatskolas nometnes bērniem ar invaliditāti (nometnes vadītāja Lana Kunce), tradicionālo pasākumu atbalstītājai, bibliotekārei Dinai Sestulei.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 01.07.2008.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto