SARKAŅU pagasta „Dilmaņus"- profesora Aleksandra Bieziņa muzeju – kā katru rudeni arī šogad savu pārgājienu maršrutā iekļāvuši apkārtējo skolu skolēni.
– Vakar bija madonieši, šodien bija jau viena grupa cesvainiešu un vēl vienu gaidu. Prieks, ka skolēniem nav zudusi interese par mūsu novadniekiem, tajā skaitā izcilo bērnu ķirurgu profesoru Aleksandru Bieziņu, – ar gandarījumu atzīst muzeja vadītāja Ingrīda Pureniņa. – Bērni parasti ar interesi apskata ne tikai muzeja ekspozīciju, bet arī dažādos medicīnas instrumentus, kādus lieto ķirurgi, uzvelk balto ķirurga virsvalku, tā uz brīdi iejūtoties mediķa tēlā. Tā kā profesors Bieziņš bija arī Raiskuma internātskolas dibinātājs, muzejā šobrīd apskatāmi šīs skolas audzēkņu zīmējumi, kā arī cesvainietes Ērikas Aleksejevas darbi. Pēc iepriekšēja pieteikuma ekskursantiem ir arī iespēja nobaudīt siltu tēju vai ugunskurā vārītu zupu un atpūsties „Dilmaņu" pagalmā.
Nākamgad profesoram Bieziņam būs jau 115. dzimšanas diena, un katru gadu jau tradicionāli augusta pēdējā sestdienā muzejā notiek profesora dzimšanas dienai veltīts pasākums. Šogad atcerējāmies ne tikai profesoru, bet pieminējām arī viņa meitu Inesi Kraukli, kas pēc profesijas bija arhitekte un daudzu komiksu autore, kurai šogad apritētu 80, kā arī aizsaulē pāragri aizsaukto bērnu ķirurgu Inti Blūmu un profesora Bieziņa skolnieci, arī bērnu ķirurģi Terēzi Segliņu, kam šogad apritētu 90 gadu jubileja. Uz pasākumu bija atbraukuši arī profesora Bieziņa mazbērni. Olafs Volrāts, kas iet vectēva pēdās un arī par savu dzīves piepildījumu uzskata bērnu ķirurģiju, uz jubilejas pasākumu atveda un uzdāvināja muzejam sava vectēva Aleksandra Bieziņa rakstāmgaldu, kas lieliski papildina muzeja ekspozīciju. Pasākumu jauki papildināja Madonas mūzikas skolas skolotājs Arturs Kloppe un viņa audzēkņi mežradznieki brāļi Reinis un Kārlis Jurkovski.
Autore: BAIBA MIGLONE