16. aprīlī Degumnieku tautas nams rībēja, dimdēja daudzu stundu garumā – notika svētku ieskaņas koncerts "Mātes priekam".
Šajā pavasara pēcpusdienā Degumniekos, dabai plaukstot un ziedot, uzgavilēja deju kolektīvi, lai parādītu citiem savu paveikto un paskatītos, cik raits un iznesīgs dejas solis ir pārējiem dejotājiem.
Koncertā ar savu maigo, skaisto balsi zāli pieskandināja "Elegantākais cālis 2009" Kārlis Strods, flautu spēlēja Benita Tropa, bet 1.-4. klašu kolektīvs dziedāja dziesmu "Tūdaliņ, tagadiņ".
Koncertā piedalījās Viļānu vidusskolas deju kolektīvs "Ritvari", vadītāja Irēna Graudiņa, Dricēnu vidusskolas 5.-7. klašu deju kolektīvs un jauniešu deju kolektīvs, vadītāja Silvija Bokta, Barkavas pamatskolas 1.-2. klašu un 5.-6. klašu deju kolektīvi, vadītāja Jolanta Anusāne, Degumnieku pamatskolas 1.-4. klašu un 5.-9. klašu deju kolektīvi, vadītāja Daiga Rubene, Degumnieku tautas nama jauniešu deju kolektīvs, ko vada Ilze Melngaile, Meirānu pamatskolas 1.-4. klašu deju kolektīvs, vadītāja Inese Straume, Lubānas vidusskolas 7.-9. klašu deju kolektīvs un Lubānas jauniešu deju kolektīvs "Žuburi", vadītāja Laila Ozoliņa.
Koncerta programmu sastādīja Degumnieku pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Edīte Zaube un deju kolektīvu vadītāja Daiga Rubene, bet pasākumu vadīja skolas prezidente Linda Melngaile, Nils Iesaliņš un Baiba Ķevere.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto