BARKAVAS pagastā lielus un mazus pulcēs lielās Ziemassvētku egles iedegšana šopiektdien, 8. decembrī, pulksten 18. Eglīte katru gadu tiek noskatīta mežā un jau laikus atgādāta svētku noskaņojumam. Lampiņu iemirdzēšanās lielajā eglē ik gadu saistās ar kādu brīnumu.
Barkavas kultūras nama vadītāja Līva Romanovska pastāstīja: – Šogad Ziemassvētku egli iedegsim kopā ar Laimes lāci un folkloras kopu „Madava". Laimes lācis vilks bluķi, aiznesot līdzi visas nedienas un vēlot laimi nākamajā gadā. Bluķi simboliski nodosim Barkavas pagasta pārvaldes vadītājam Mārtiņam Tomiņam, lai kopīgiem spēkiem varētu atrisināt visas problēmas. Kad eglīte iemirdzēsies, visi tiks cienāti ar karsto dzērienu, mielosies ar piparkūkām, zirņiem un pupām. Mums ir arī tradīcija, ko aizsākām pagājušajā gadā, kad bērni atnes līdzi Ziemassvētku vecītim uzrakstītās vēstules. Tās ir jāiemet kultūras namā lielajā vēstuļu kastē.
Būs rūķi, kas gādās, lai vēstules sasniedz adresātu un vēlmes piepildītos.
5.12.2017.