Ar skaistu un emocionāli piepildītu koncertprogrammu Līgo svētku priekšvakarā Degumnieku tautas nama vokālais ansamblis „Harmonija" atzīmēja savu desmitgadi.
Ar lirisko, dažkārt sentimentālo un līdz sirds dziļumiem aizkustinošo dziedājumu vokālais ansamblis klausītāju sirdis priecē kopš 2003. gada, kad kopā sanāca dziesmu mīlošas meitenes, ieskanējās Inetas Strodes klavieru taustiņi un piedzima dziesma.
Par ansambļa gaitām pirmsākumos atceras vadītāja Ineta Strode: – Apmēram pirms desmit gadiem toreizējā Degumnieku pamatskolas direktore Ināra Logina iecerēja iestudēt izrādi „Īsa pamācība mīlēšanā". Kopā sanāca skolēnu vecāki, kas labprāt spēlēja teātri un dziedāja. Vēlāk tapa izrādes „Trīs vītušas rozes", „Sniega karaliene" u. c. Dziedošie vecāki turpināja dziedāt un vēlāk apvienojās ansamblī, kas savu nosaukumu ieguva pēc tortes „Harmonija" nobaudīšanas.
Ansamblī savulaik dziedājušas: Iveta Evelone, Alda Jansone, Ina Gutāne, Aira Stulpiņa, Anda Vaska, Ligita Mežīte. Gandrīz līdz desmitgades beigām ansamblī skanēja Sandras Sproģes skanīgā balss. Bija laiks, kad ansamblī dziedāja pat 11 dalībnieces. Savulaik meiteņu balsīm pievienojušies arī puiši – Artūrs un Guntars Pleši un Jānis Kļaviņš.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.07.2014.
Autore: ILZE PURPĻEVIČA
VENDIJAS STRODES foto