30. oktobra vakarā visi, kas bija ieradušies uz skaisto koncertu Degumnieku tautas namā, jutās iepriecināti.
Netraucēja, ka rudens vējš spēlējas, griežot dancī kritušās lapas, dzērves skumjais sauciens liek palūkoties debesīs, sagatavoties ziemas nopietnībai. Koncerts atstāja saulainas noskaņas mūsu dvēselēs.
Šai vietā pie Lubāna paši baltākie svēteļi raduši mājas, šai vietā pie Lubāna mūsu dzimtene ir turpinājums, te mēs kļūstam par saknēm, lai kādi negaisi ārdās, esam paaudzēs stipri, jo Degumnieku tautas namā jau vairākās paaudzēs dzied, dejo un spēlē teātri pašdarbnieki, pulcējoties pēc sūras, garas darba dienas.
Pasākumu ievadīja jauniešu deju kopa "Zelta Rūsiņš" no Gulbenes. Patiess prieks par Edītes Ķikustes vadīto deju kopu, kas izdejoja deju zīmējumus un ar savu pārliecinošo priekšnesumu sagādāja prieku skatītājiem.
Ar jautrām, sadzīviskām komēdijām latgaliešu izloksnē "Pie fotogrāfa", "Līnis murdā", "Pie miertiesneša", šovu "Zvaigžņu lietus" (trīs vienā) viesojās Ērikas Stūris vadītais Gaigalavas amatierteātris "Bykovīši". Ar humoru uztvērām šovu "Dejo ar zvaigzni" dejā "Pasadoble", kas latgaliešu valodā skan "Paša dubļos".
Ar dziesmām skatītājus negaidīti pārsteidza dziedošā un dzīvespriecīgā Igauņu ģimene no Gaigalavas. Tas tik bija pārsteigums!
Varējām skatīties un mācīties, ka katram kolektīvam ir savs kodols, ka ir tādi dzintargraudi, kuru dēļ ir arī vērts strādāt, īpaši, ja notiek labā virzība uz priekšu.
Esam gandarīti par pašdarbnieku paveikto, guvām neatkārtojamas un sirsnīgas emocijas, kā arī iedvesmu.
Nobeigumā pašdarbniekiem izskanēja kopīgi aplausi un apsveikumi.
Koncerts bija ļoti daudzveidīgs un emocionāli bagāts. Tā programmu vadīja Edīte Zaube. Pasākumu apskaņoja Aigars Šķēls un Ineta Strode. Paldies pasākuma organizatorei Ilzei Melngailei.
Pašdarbniekiem, viņu ģimenēm, draugiem par atpūtu vakara gaitā gādāja grupa "Marčello".
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto