ĒRGĻOS Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde šogad norisināsies 4. un 5. februārī. Šī būs jau 17. olimpiāde, ko rīko Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Ērgļu novada domi.
– Pagājušajā nedēļā tikāmies ar LOK vadības grupu, kā pārziņā ir dalībnieku pieteikšanās internetā, un tad jau – divas nedēļas pirms olimpiādes – bija pieteikušies ap 200 dalībnieku, bet pieteikšanās ilgst līdz 1. februārim, un, tā kā parasti tas aktīvāk notiek pēdējās dienās, mēs plānojam, ka dalībnieku skaits varētu būt aptuveni tāds pats kā vienmēr – pāri tūkstotim, jo ir īsta ziema un interese – liela, – „Staru" informē Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa. – Mūsu pienākumos ir tehniski un sportiski nodrošināt sacensību vietas – slēpošanas un biatlona trases, hokeja laukumu, šogad ir atsevišķs laukums arī šorttrekam. Savukārt kalnu slēpošana, snovbords notiks „Lido" kalnā. Otra lielā lieta, kas ir mūsu pārziņā, ir dalībnieku reģistrācija un apkalpošana. Mums ir tāda jauka skolēnu brīvprātīgo kustība, kas ir izveidojusies gadu no gada un vienmēr pirms olimpiādēm aktivizējas. Arī tagad 80-100 bērnu ir uzsākuši gidu un tiesnešu apmācības. Viņi būs tie, kas visiem iebraucējiem spēs parādīt, kur kas notiek, palīdzēs sacensību vietās.
Mazliet citādāk šogad plānota arī olimpiādes atklāšana. Šoreiz tā notiks pirmās sacensību dienas vakarā, ne tūlīt pēc reģistrēšanās, kā tas bija iepriekšējos gados, jo pieredze rāda, ka labāk ir ātrāk sākt sacensības, lai pēc iespējas vairāk bērnu varētu piedalīties un gūt sacensību prieku. Līdz ar to atklāšanas prieks lielāks būs vakarā, kad notiks gājiens no Ērgļu arodvidusskolas un vidusskolas uz estrādi pa izgaismotu ceļu. Estrādē pacels olimpisko karogu un iedegs olimpisko lāpu, tiesneši dos zvērestu, tiks dziedāta olimpiskā himna, un gaisā uzvīsies salūts.
Autore: BAIBA MIGLONE