Pagājušajā gadā sniega trūkuma dēļ Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde tika atcelta, bet šogad, cerams, 6. un 7. februārī sniega pietiks, lai skolēni varētu slēpot, slidot, spēlēt hokeju, sacensties biatlonā, snovbordā.
Arī Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis telefonsarunā izteica pārliecību, ka mainīgajos klimatiskajos apstākļos ieplānotā Latvijas skolu ziemas olimpiāde tomēr noritēs, kā plānots.
6. februārī pulksten 11.30 laukumā pie Ērgļu vidusskolas paredzēta Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes atklāšana, bet pēc tam jaunieši uzsāks sacensības ziemas sporta veidos.
Kā pastāstīja Ērgļu vidusskolas sporta skolotājs Ivars Budze, kalnu slēpotājiem sacensības notiks Lido kalnā, bet snovbordistiem – Briežkalnā, distanču slēpotāji un biatlonisti spēkiem mērosies trasē pie Ērgļu arodvidusskolas, bet slidošana un hokejs noritēs laukumā pie vidusskolas.
– Pētījām laika prognozes internetā, un atkal pēc sala sola siltākas dienas, sestdien pat lietu. Patlaban mūspusē sniega krājumi ir pietiekami, un, cerams, līdz olimpiādei tādi arī saglabāsies, – vēlmēs dalījās Ivars Budze. Viņš olimpiādē būs biatlona tiesnesis.
Dalībnieku apbalvošana paredzēta piektdienas vakarā Ērgļu saieta namā.
Pieteikšanās Latvijas skolu ziemas olimpiskajām dienām vēl turpinās, pieteikties var līdz 4. februārim. Pieteikuma forma atrodama mājas lapā www.osagentura.lv
sadaļā "Ziemas olimpiāde".
Uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji katrā vecuma grupā saņems olimpiādes medaļu un LOK diplomu. Katrs olimpiādes dalībnieks par piemiņu saņems suvenīrus ar Latvijas skolu ziemas olimpisko dienu simboliku. Savukārt trīs labākās skolas saņems kausu, diplomu un sertifikātu sporta inventāra iegādei.
Autore: IVETA ŠMUGĀ