Lubānas novada Meirānu Kalpaka pamatskola jau trešo gadu piedalās Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Valsts Kultūrkapitāla fonda organizētajā konkursā "Bērnu žūrija". 16. decembrī "Bērnu žūrijas" noslēguma pasākumā piedalījās 18 bērnu.
Šogad katras klašu grupas ekspertiem bija jāizlasa 5 grāmatas. Ir gājis dažādi, citreiz grāmatas ir interesantākas, citreiz – neliekas pārāk aizraujošas, bet iesaistīšanās žūrijas darbā uzliek pienākumu izlasīt visas grāmatas.
Vērtēšana notika četrās vecuma grupās. Bija paredzētas grāmatas, kas jāizlasa 1.-2. klasei, 3.-4. klasei, 5., 6., 7. klasei un 8.-9. klasei. Katrs eksperts pastāstīja par grāmatu, kura patika vislabāk. Bija doti dažādi uzdevumi, kas saistīti ar lasāmvielu. Lasītāji prata izlasīt veco druku no 1919. gada avīzes "Valdības Vēstnesis". Katras grupas ekspertiem uz papīra bija jāatveido izlasītās grāmatas tēls. Mazāko klašu žūrijas dalībnieki izspēlēja teātri no grāmatas "Ko teica Gaiļa kungs".
Bērniem bibliotekāre Dina Sestule bija sagatavojusi pārsteigumu – izvārījusi burtiņu zupu, kas bija pagatavota bez kartupeļiem, gaļas un burkāniem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 30.12.2008.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto