22. augustā, 90 dienu pirms Latvijas neatkarības 90. dzimšanas dienas, arī pāri Ogres upei iedegās Gaismas tilts. Ērglēnieši atsaucās aicinājumam savu vārdos neizteikto mīlestību iedegt lukturītī un izgaismot mūsu galveno tiltu.
Jau ceturtdien visi interesenti kopā ar Ērgļu mākslas un mūzikas skolas bērniem varēja iesaistīties lukturīšu veidošanā. Pēc skolotāja Andra Džiguna ierosmes bērnu rokās tapa dažāda veida papīra lukturīši, kas pēc tam tika iekārti tilta margās.
Piektdien, 22. augustā, spītējot lietum, Ogres tilts tika izpušķots ar ozolu vītnēm un ikvienu sagaidīja ar iedegtām spožām lāpu liesmiņām. Uz pasākumu pulcējās daudzi ērglēnieši, un katrs nāca ar savu gaismiņu, sākotnēji to izmantojot tautas sadziedāšanās laikā, bet pēc tam pievienojot to liesmiņu simtiem uz tilta. Dziedot tautā iemīļotas dziesmas, uzklausot Ērgļu novada domes priekšsēdētāja Guntara Velča teikto, katram šķita, ka šajā brīdī iemirdzas tā Latvija, kas ir mūsu dvēselēs, mūsu sirdīs. Labu domu vadīti, pa Ogres upi aizlīgoja 9 gaismas vainagi ar mūsu sveicieniem lielajiem tiltiem, lielajām upēm, varbūt pat jūrai, jo gaisma ir kustība, atmoda, cerība un spēks. Tā rāda ceļu un ved uz nākotni. Nākotni, kas ir pašu izsapņota, izgaismota un plaukstās sasildīta.
Cerams, ka līdzīgi kā Baltijas ceļā projekts "Gaismas tilti" vienoja cilvēkus, sapludināja pozitīvo enerģiju un izklāja gaismas ceļu pāri visiem Latvijas tiltiem.
Autore: SANDRA AVOTIŅA
Ērgļu novada domes speciāliste,
kultūras darba organizatore
ILZES DAUGIALLO foto