Pagājušajā nedēļā „Stara" redakcijai piezvanīja norūpējusies cesvainiete, kas uztraucās par to, ka aukstajā laikā cilvēkiem, kuri Cesvainē gaida autobusu, nav kur sasildīties, jo ēka, kurā līdz šim atradās gan veikals, gan nosacīti arī autoosta, ir slēgta.
Sazinoties ar Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu, noskaidrojām, ka viņš par šo problēmu jau ir informēts un šobrīd tā ir arī atrisināta.
– Esam izrunājušies ar ēkas īpašnieku un vienojušies, ka viņš ēku, kurā ir gan tualete, gan uzgaidāmā telpa, turēs atvērtu, – pastāstīja Vilnis Špats.
Minētā ēka nav pašvaldības īpašums, līdz ar to pašvaldības iespējas ietekmēt privātīpašnieku ir ierobežotas, taču, pēc Viļņa Špata teiktā, līdzšinējā sadarbība nav bijusi negatīva.
– Savulaik uzņēmējs vērsās domē ar priekšlikumu būvēt nelielu veikalu citviet pilsētā. Mēs viņam piedāvājām būvēt lielāku ēku, kurā būtu arī tualete un uzgaidāmā telpa, jo līdz tam pasažieriem bija jāstāv pieturā ar nojumi. Savukārt mēs par šo pakalpojumu uzņēmējam ievilkām elektrību un labiekārtojām, nobruģējām ēkas priekšpusi. Šobrīd veikalu, kas atradās ēkā, viņš ir slēdzis, tāpēc arī visa ēka tika slēgta, taču mēs vienojāmies, ka uzgaidāmo telpu un tualeti iedzīvotāji tomēr varēs izmantot, kas cesvainiešiem ir ļoti būtiski. Veikalā varētu dežurēt kāds tā saucamais „simtlatnieks", jo ēkā joprojām atrodas veikala iekārtas, – norādīja Cesvaines novada domes priekšsēdētājs, piebilstot, ka sarunās ar ēkas īpašnieku uzzinājis – iespējams, drīzumā šajās telpās varētu uzsākt darbību kāds cits veikals.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS