CESVAINES pilsētā ar lauku teritoriju laikposmā no 17. līdz 19. oktobrim gaida viesus – delegāciju no sadraudzības pilsētas Mārjamā Igaunijā.
Šopavasar cesvainiešu vizītes laikā pie igauņu draugiem tika noslēgts sadarbības sadraudzības līgums, kur šī atbildes vizīte jau tika paredzēta. Šoreiz tikšanos un viesu uzņemšanu organizē Cesvaines kultūras nama direktors Viktors Leimanis, kas par ieceri pastāsta plašāk: – Delegāciju iepazīstināsim, aptverot gan mācību iestādes, gan ražošanas uzņēmumus, gan kultūrvēsturiskos pieminekļus, tajā skaitā Cesvaines pili, kur šoruden mājvietu radusi Cesvaines mūzikas un mākslas skola, apskatīsim ne tikai Cesvaini, bet arī lauku teritoriju – Grašu pili un bērnu ciematu, bijušo Kraukļu skolu, kur tagad darbojas folkloristi, bibliotēka. Piedāvāsim arī nelielu ieskatu mūsu kultūras darbā – kādi mums ir pasākumi un pašdarbības kolektīvi. Protams, oficiālā delegācijas pieņemšana būs Cesvaines domē. Mēģinām noorganizēt, lai būtu iespēja tikties tieši radniecīgo profesiju pārstāvjiem sekmīgai tālākai sadarbībai. Jāteic, ka Mārjamā mēs tikām ļoti labi iepazīstināti ar tās teritoriju, iespējām, attīstību. Droši vien neslēpsim arī savas problēmas. Jau izskanēja ziņa, ka uz mūsu jauno skolu mazliet vēlāk gatavojas braukt Mārjamā skolas delegācija, jo mēs guvām labus iespaidus pie viņiem – kā tur tika celta jauna skolas piebūve, attiecībā uz mēbelēm un aprīkojumu arī varējām pārņemt zināmu pieredzi.
Autore: ASTRA ZAGORSKA