CESVAINĒ pagājušās nedēļas nogalē viesojās franču delegācija no Lagardellas pie Lezes pašvaldības, kas atrodas netālu no Tulūzas.
– Viesi pie mums ciemojās divas dienas – piektdien un sestdien, bet no Latvijas aizbrauca 21. oktobrī, – „Staram" stāsta Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats. – Mūsu sadarbības partneru pašvaldībā pēc pavasarī notikušajām pašvaldību vēlēšanām, kas notiek reizi sešos gados, ir izmaiņas. Delegācijas sastāvā bija gan jaunievēlētais mērs, gan iepriekšējais, kas pēc vēlēšanām ir aizgājis pensijā. Pavisam te bija astoņi no jaunievēlētajiem 19 deputātiem (iedzīvotāju gan viņiem ir mazāk nekā mūsu novadā), trīs no viņiem Latvijā bija jau viesojušies, bet pieciem šī bija pirmā tikšanās ar mūsu zemi. Viens no svarīgākajiem vizītes mērķiem – uzturēt draudzības saikni, turpināt sadarbību, kas veiksmīgi iesākusies ar starptautisku jauniešu apmaiņas projektu, kurā bija iesaistījušies arī Cesvaines jaunieši. Šobrīd tiek domāts par jaunu projektu. Protams, viņi gribētu mūs redzēt arī savas pašvaldības svētkos nākamgad. Lai gan attālums, kas šķir abas pašvaldības, nav no mazajiem, tomēr sadarbībai tas nav šķērslis.
Viesiem bija pieņemšana novada pašvaldībā, parādījām viņiem vidusskolu, bibliotēku, pili, aizvedām arī uz divām zemnieku saimniecībām, kas gan neatrodas mūsu novadā, – pabijām Liezēres pagasta „Egļukalnā" pie Jāņa Sirmā un Sarkaņu pagasta „Poļvarkā" pie Ivara Svārpstona. Viņiem ļoti interesēja bioloģiskā saimniekošana, jo francūži ir sapratuši, ka pamazām jāatgriežas pie visa dabiskā. Otrajā dienā vedām viesus ekskursijā uz Piebalgu, bijām porcelāna fabrikā, apskatījām Alauksta estrādi, iebraucām Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja filiālē „Vēveros". Katrā ziņā abas dienas bija piepildītas, un viesi bija apmierināti ar redzēto un gūtajiem iespaidiem.
Autore: BAIBA MIGLONE