Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Festivāls “Teātris pagalmos 2010”

Redakcija

Autors • 13.07.2010.

Festivāls “Teātris pagalmos 2010”
Burtu lielums

Arī šogad, turpinot pirms sešiem gadiem aizsākto tradīciju, notika teātra festivāls „Teātris pagalmos". Ik gadu šis pasākums notiek jūlija otrajā nedēļā. Festivāls norisinājās nedēļas nogalē – sestdien un svētdien, pulcējot skatītājus salīdzinoši kuplā skaitā.

Šogad programma nebija tik ļoti piesātināta kā citus gadus. Šajās divas dienās tika rādītas četras izrādes, respektīvi, pa divām vienā dienā. Ar režisores Aldas Albertes izrādi „Visi radi kopā" skatītājus priecēja vietējais Cesvaines Tautas teātris. Kā viesi bija ieradušies Allažu amatierteātris „Aka" ar režisores Izoldes Pētersones izrādi „Zelta Ruksītis", Gaujienas amatierteātris ar Elgas Rācenes režisēto „Kaķu nams" un Jaunpiebalgas amatierteātris „Triksteri" ar režisores Ainas Damrozes izrādi „Sausā lapa". Šoreiz nejaušas sakritības pēc divas izrādes bija viena autora, cesvainieša Aivara Bankas.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šoreiz programma pēdējā brīdī tika mainīta, jo nenotika divas lielās izrādes, kuru aktieri dažādu iemeslu dēļ nevarēja ierasties Cesvainē. Bija paredzētas arī „Skroderdienas Silmačos", taču divas nedēļas iepriekš plāni izjuka, jo aktieri arī ir cilvēki, kas strādā darbā, un darba devējs brīvdienu kādreiz var arī neiedot.

Skatīji labprāt apmeklēja izrādes un bija apmierināti, ka var paspēt uz visām, jo izrādes nenotika vienlaicīgi. Visvairāk apmeklētā šoreiz bija cesvainiešu izrāde, jo uz pirmizrādi daudzi interesenti netika. Cesvainē vienmēr ir liela interese par savu izrādi, un apmeklētāju parasti ir daudz. Interesanta bija arī izrāde „Kaķu nams", tajā spēlēja daudz aktieru, to vidū arī mazi bērni. Līdz ar to šī izrāde piesaistīja dažāda vecuma skatītājus, sevišķi bērnus.

Patīkami bijis dzirdēt, ka Cesvainē ir atsaucīga publika. Aktieri priecājās arī par iespēju apskatīt Cesvaines pili, skolu, „Divus torņus".

Festivāla organizators Viktors Leimanis uzskata, ka Cesvaine ir ļoti pateicīga vieta šādu pasākumu rīkošanai, jo visi, kas Cesvainē ir bijuši un spēlējuši teātri gadu no gada, apgalvo – Cesvainē jau vide ir teatrāla un ļoti atbilstoša, tai ir ērti pielāgoties un izvietot dekorācijas.

Izrāžu vietas bija ēnā, lai vieglāk gan aktieriem, gan skatītājiem. Iespējams, skatītāju būtu bijis vēl vairāk, ja nebūtu lielā karstuma, kas atbaidīja daudzus vecos ļaudis. Bez tam Cesvainē notika arī kapusvētki, kas kā allaž pulcē tuviniekus.

Paldies visiem atbalstītājiem! Īpaša pateicība festivāla organizatoram Viktoram Leimanim par tradīciju saglabāšanu un Kārlim Bandeniekam par atvēlētajām telpām un iespēju rīkot izrādi viņa mājas pagalmā.

Autore: RITA TURKINA

Foto no kultūras nama arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px