BARKAVAS Profesionālajā vidusskolā šodien, 1. novembrī, pirmoreiz skolas vēsturē notiek Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansētās grupas izlaidums.
Kā pastāsta Barkavas Profesionālās vidusskolas direktore Silvija Smeltere, ir mazliet neierasti, ka izlaidums notiek rudenī, jo parasti izlaidumu laiks skolās ir pavasaris: – Tā ir mūsu tā dēvētā Eiropas grupa (mācības nodrošināja ESF projekts „Profesionālās izglītības programmu, pamatprasmju un kompetenču apguve izglītības un profesionālās karjeras turpināšanai". Mūsu skolā audzēkņi apguva izglītības programmu lauksaimniecībā, iegūstot specialitāti „Lauku īpašuma apsaimniekotājs". Tā kā grupa mācījās pēc vidusskolas pusotru gadu, tā arī sanāk – programma beidzas rudenī. Pavisam šo izglītības programmu Barkavas Profesionālajā vidusskolā apguva 17 jaunieši. Būdami lauksaimnieki, viņi strādāja arī praksi dažādās saimniecībās, daļa prakses uzdevumu veica savās zemnieku saimniecībās. Prieks, ka jaunie lauksaimnieki veiksmīgi nokārtoja kvalifikācijas eksāmenu.
Uz vaicājumu par to, kā tiks organizēts pasākums, skolas direktore atbild: – Būs svētku brīdis, jo tas ir izlaidums. Būs apsveikumi, arī kopīga fotografēšanās un kopīga vakarēšana.
Autore: IVETA ŠMUGĀ