Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ērgļus turpina vadīt Velcis

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 20.06.2017.

Ērgļus turpina vadīt Velcis
Burtu lielums

15. jūnijā uz pirmo sēdi sanāca Ērgļu novada pašvaldības domes jaunais sasaukums, kurā turpmākos četrus gadus darbosies deviņi deputāti no trim vēlētāju apvienību sarakstiem.

Pirmo sēdi vadīja Ērgļu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Aivis Masaļskis, kas sēdes sākumā paziņoja vēlēšanu rezultātus un nosauca ievēlēto deputātu vārdus. Sēdes turpinājumā norisinājās domes priekšsēdētāja ievēlēšana. No vēlētāju apvienības „Mēs Ērgļu novadam" saraksta ievēlētā deputāte Agita Opincāne domes priekšsēdētāja amatam izvirzīja savu saraksta biedru un līdzšinējo priekšsēdētāja amata ieņēmēju Guntaru Velci, savukārt Māris Olte no vēlētāju apvienības „Kopā ir spēks" domes priekšsēdētāja amatam pieteica savu kolēģi Ingu Biti. Jau pirms balsojuma varēja puslīdz droši prognozēt, ka Guntars Velcis amatu saglabās, jo viņa pārstāvētā vēlētāju apvienība ieguva piecas deputātu vietas. Balsojums gan parādīja, ka Guntaram Velcim ir izdevies piesaistīt vēl viena deputāta balsi, un kopumā viņu par domes priekšsēdētāju ievēlēja ar sešu deputātu atbalstu. Par Guntaru Velci balsoja viņš pats, Aina Braķe, Andris Dombrovskis, Agita Opincāne, Sandra Avotiņa (visi no vēlētāju apvienības „Mēs Ērgļu novadam") un Ieviņa Ābeltiņa no apvienības „Kopā ir spēks". Ingas Bites kandidatūru savukārt atbalstīja viņa pati, Māris Olte (abi no apvienības „Kopā ir spēks") un vienīgā no vēlētāju apvienības „Kalniem pāri" saraksta ievēlētā deputāte Velga Skujiņa, kas jau pirmajā sēdē jaunievēlētajam domes priekšsēdētājam arī iesniedza iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu. Līdzīgu vēlmi sēdē mutiski izteica arī Ieviņa Ābeltiņa.

„Saprātīgus ieteikumus atbalstīsim"

Pēc ievēlēšanas par domes priekšsēdētāju Guntars Velcis pateicās kolēģiem, kas par viņu atdeva savas balsis, kā arī par dāvāto uzticību vadīt domi, vienlaikus paužot cerību, ka turpmākie četri gadi būs produktīvi, kas ļaus arī turpināt darbu pie Ērgļu novada tālākas attīstības.
Sarunā laikrakstam domes priekšsēdētājs pauda pateicību tiem iedzīvotājiem, kuri vēlēšanās atbalstījuši viņa pārstāvēto sarakstu.
– Vēlēšanu rezultāti liecina, ka sabiedrība ir sadrumstalota un, ilgstoši atrodoties pie varas, tu nevari visiem būt labs, tādēļ paldies tiem, kuri atdeva par mums savas balsis, uzticot turpināt pildīt nebūt ne vieglo darbu, – sacīja Guntars Velcis.
Viņš norādīja, ka vēlēšanu posms nu ir beidzies un var ar pilnu atdevi atgriezties pie iesākto un arī jaunu darbu veikšanas.
– Liels uzsvars turpmākajos gados tiks likts uz pašvaldības infrastruktūras sakārtošanu. Raudzīsimies, kas notiks arī ar izglītības sistēmu, vienlaikus uzlabojot skolu materiāltehnisko bāzi. Būtisks darba apjoms saistās arī ar Ērgļu tēla (tai skaitā vizuālā) uzlabošanu. Kopš ir noasfaltēts ceļa posms līdz Rīgai, Ērgļos ir palielinājusies gan transporta, gan cilvēku plūsma, kas atsaucas arī uz tūrisma objektu apmeklējumu. Pašvaldības pienākums ir rūpēties, lai cilvēki sava apmeklējuma laikā šeit justos patīkami. Vēlamies palēnām pāriet uz bezmaksas ēdināšanu izglītības iestādēs, līdz pat pēdējai vidusskolas klasei, – dažus no veicamajiem darbiem ieskicēja domes priekšsēdētājs.
Vaicāts, kādu viņš saskata turpmāko darbu domē un iespēju sastrādāties ar deputātiem, kuri nav viņu atbalstījuši priekšsēdētāja amatā, Guntars Velcis uzsvēra, ka uzklausa visus viedokļus un arī iestājas par saprātīgām, taču ne uz pašapliecināšanos vērstām lietām.
– Ir pozitīvi, ja notiek viedokļu sadursme par saprātīgiem jautājumiem, taču vienkārša runāšana „man kaut kas nepatīk" jau ir pavisam kas cits, – savu vērtējumu pauda domes priekšsēdētājs.

„Neesam nākuši, lai formāli atsēdētu domē"

Balsojums par domes priekšsēdētāju opozicionāru kategorijai liek pieskaitīt Māri Olti un Ingu Biti, kuru pārstāvētās vēlētāju apvienības saraksts ieguva trīs deputātu vietas. Māris Olte neslēpa, ka jau pirms vēlēšanām trīs pārējie saraksti vienojušies, ka ies pret esošo domes varu, un, lai gan, rēķinot absolūtos skaitļos, par trim sarakstiem atdoto vēlētāju balsu skaits bija lielāks nekā „Mēs Ērgļu novadam", pašvaldību vēlēšanu matemātiskās formulas visu salikušas tajās vietās, kādas tās šobrīd ir.
– Ērgļos atgriezos pirms deviņiem gadiem, kad biju jau pabraukājis pa pasauli un citviet gūtos iespaidus vēlējos redzēt īstenojamies arī savā dzimtajā pusē. Veidojot vēlētāju apvienību un piedaloties pašvaldības vēlēšanās, gribējām dot savu pienesumu. Piemēram, paskaties uz šo ielu (rāda uz centrālo Ērgļu ielu – Rīgas ielu. – Aut.), kas ir viena no grubuļainākajām Latvijā. Pavaicā kādam cilvēkam, vai viņš vēlētos pavadīt nedēļas nogali Ērgļos? Vai viņam te tiek piedāvāta skaidra un viegli pieejama informācija par tūrisma objektiem? Vai viņam sestdienā ir pieejams tūrisma informācijas centrs? To sakot, es nesūdzos un nevienu nevainoju, jo mēģinu visu darīt saviem spēkiem. Ar LEADER programmas atbalstu rekonstruēju stacijas ēku, veidojot to par tūrisma informācijas centru, un ceru, ka cilvēki to apmeklēs. Arī saviem bērniem mācu – nesūdzies, bet centies darīt vispirms paša spēkiem. Šobrīd es noteikti nevēlētos nosēsties aklā opozīcijā, jo Ērgļi nav liels novads un mēs nevaram atļauties tās politiskās spēles, kas ir lielajās pilsētās. Vēlos, lai mēs varētu produktīvi šos četrus gadus strādāt, nevis kā muļķīši sēdētu domes galda galā, – norādīja Māris Olte.
Inga Bite akcentēja, ka šobrīd pašvaldībā jau ir labs plānošanas dokuments – Ērgļu novada attīstības programma 2013.-2019. gadam.
– Tajā ir ne mazums labu punktu, kuru īstenošana ar domes atbalstu nevis virzās uz priekšu, bet drīzāk noplok. Mūsu stratēģija domes darbā būs ar saviem spēkiem, kā arī piesaistot uzņēmējus, iesaistīties attīstības programmas īstenošanā, veidojot arī attiecīgās komitejas, kuras uzraudzītu programmas punktu ieviešanu. Nozīmīgākie virzieni ir atbalsts uzņēmējdarbībai un tūrisma jomai, – skaidroja Inga Bite.
Māris Olte piebilda, ka pieturēšanās pie novada attīstības programmas, par kuru savulaik sabiedriskajā apspriešanā pamatīgi diskutēts, punktiem nav „norakšanās" opozīcijā, bet gan konsekventa vēlme un gatavība konstruktīvi strādāt, lai šos punktus iedzīvinātu.
Vaicāts, kādiem, viņaprāt, būtu jāizskatās Ērgļiem pēc četriem gadiem, ja visas „Kopā ir spēks" ieceres izdotos īstenot, Māris Olte atbildēja, ka mēraukla būs Ērgļus apmeklējušā cilvēka gūtie un līdzi paņemtie iespaidi.
– Es gribētu, lai tu ar ģimeni piektdienas vakarā varētu atbraukt uz Ērgļiem un tikai svētdienas vakarā no šejienes aizbrauktu. Lai tu mājup dotos, līdzi ņemot mājas biezpiena ķērnīti, pašceptu maizi un varētu godīgi pateikt – „paldies, ka sagādājāt foršu nedēļas nogali, noteikti brauksim atkal". Šobrīd atbraucot vienīgais, ko vari konstatēt, ir tas, ka visas durvis ir ciet, un doties prom, – sacīja Māris Olte.

21.06.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px