17. maijs bija pieredzes bagāta diena ne tikai ugunsdzēsējiem, bet arī Ērgļu vidusskolas 7. un 11. klases skolēniem, jo Latvijā pirmo reizi tika atzīmēta Ugunsdzēsēju un glābēju diena, un ugunsdzēsībai valstī tika svinēta 146. dzimšanas diena.
Sarežģītākais bija izlemt, ko lai pasniedz Ērgļu ugunsdzēsējiem, jo tam bija jāsimbolizē viņu pašaizliedzība, drosme un cīņasspars. Tā nu 11. klases skolēni ar klases audzinātājas Sandras Konovalovas un literatūras skolotājas Ineses Maltavnieces palīdzību nolēma izveidot grāmatu. Ne jau vienkāršu informācijas apkopojumu, bet gan sējumu, kurā glabātos atmiņas, dzīvākie iespaidi un skolēnu veltījumi ugunsdzēsējiem.
Veidošanas process kopumā nebija ilgs, jo katrs radīja savu grāmatas daļiņu un pēc tam to lika kopā kā puzli. Grāmatas nosaukums ir „Uguns sargi", šie vārdi simbolizē veltījuma dziļāko nozīmi un atklāj tā vēstījumu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.05.2011.
Autore: KRISTA KALNIŅA,
11. klases skolniece