Jau nākamajā nedēļā, ja neradīsies negaidītas aizķeršanās, Ērgļos vajadzētu parādīties kvalitatīvam ūdenim. Tas būs iespējams, pateicoties ES Kohēzijas fonda projekta „Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, dzeramā ūdens ūdensgūtnes un attīrīšanas stacijas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu atjaunošana un paplasināšana Ērgļos" ieiešanai noslēguma fāzē.
Pirms diviem gadiem tika parakstīts līgums par ES un valsts finansējuma saņemšanu ūdens apgādes un notekūdeņu attīrīšanas sistēmas rekonstrukcijai. Kopumā projekta izmaksas ir ap 4,4 miljoniem latu, Ērgļu novada pašvaldības finansējuma daļa –
gandrīz 600 tūkstoši latu, un tika noteikts projektu realizēt divu gadu laikā. Ar SIA „Laterna" tika parakstīts pirmais līgums – maija beigās jau tika pieņemts ekspluatācijā objekts „Ūdensvada un kanalizācijas tīklu atjaunošana un paplašināšana Ērgļos". Savukārt otrs līgums tika parakstīts ar līgumsabiedrību „Eko-Preseco-Water", un oktobrī ir objektu – ūdensvada attīrīšanas un pārsūknēšanas stacija (Oškalna ielā) un kanalizācijas notekūdeņu attīrīšanas stacija (Parka ielā) – nodošanas termiņš.
No projekta kopējām izmaksām 85% finansē ES Kohēzijas fonds, 2,69% – valsts budžets un 12,27% – Ērgļu novada pašvaldība.
Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ekspluatācijā nodošanas termiņš sākotnēji bija 8. oktobris. Taču šis termiņš no būvuzņēmēja un pasūtītāja neatkarīgu iemeslu dēļ tiek par mēnesi pārcelts.
– Uzņēmums „Latvenergo" aizkavējās ar darbu veikšanu, tāpēc iesniedza pagarinājuma pieteikumu uz vienu mēnesi – tagad objekta nodošanas termiņš ir novembrī. Taču optimismu nezaudējam un domājam, ka viss būs labi. Būvnieki strādā godam, un arī tas, ka sācies rudens, lietavas, strādniekus īsti netraucē, taču jāsaprot, ka dzīvē gadās dažādi negaidīti pavērsieni.
1. līguma ietvaros tika izbūvēti maģistrālie ūdensvada, kanalizācijas tīkli, 2. līgumā – dzeramā ūdens ūdensgultnes un atdzelžošanas stacija, kā arī notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Pie šiem objektiem rit pēdējie darbi, – sīkāk pastāstīja komunālo pakalpojumu uzņēmuma SIA „Ūdas" valdes loceklis Dainis Daugulis.
„Ērgļu Novada Ziņās" Dainis Daugulis iedzīvotājus arī informējis, ka paralēli patīkamajām ziņām būs jārēķinās ar kādu nepatīkamāku – proti, gan par dzeramo ūdeni, gan kanalizācijas notekūdeņu savākšanu un attīrīšanu būs jāmaksā ievērojami vairāk. Iespējamie tarifi tiekot precizēti. Iedzīvotājiem viņš ieteica pārdomāt ūdens patēriņu, kā arī tiem, kam vēl nav ūdens skaitītāja, tādu uzstādīt. Jautāts par iedzīvotāju attieksmi pret ne tik iepriecinošajām ziņām, Dainis Daugulis atbildēja: – Nostāja ir ļoti dažāda. Ir, kas par ūdeni un kanalizāciju nemaksāja iepriekš, kad vēl bija mazi tarifi, ir, kas priecājas, ka būs kvalitatīvs ūdens, un par to ir gatavi maksāt. Tā ka – cik cilvēku, tik viedokļu. Sakārtot ūdenssaimniecību Ērgļos vajadzēja, to saprot arī iedzīvotāji – tīkli bija ļoti veci un neprognozējami. Tagad tas būs godam paveikts.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto