Pirms nedaudz vairāk nekā gada, 20. oktobrī, jaunā ugunsdzēsēju glābēju depo pamatos Ērgļos svinīgi tika iemūrēta vēstījuma kapsula nākamajām paaudzēm. Toreiz dotais solījums pēc gada tikties jaunās ēkas atklāšanā ir turēts – ceturtdien, 26. oktobrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) jaunais Ērgļu postenis Rīgas ielā 20, Ērgļos, tika svinīgi atklāts, to izrādot arī apmeklētājiem, kuri uz vēsturisko mirkli bija pulcējušies kuplā skaitā.
Jāatgādina, ka iepriekšējā Ērgļu depo ēka bija būvēta 1951. gadā, tomēr jau būvniecības laikā pieļauto kļūdu, kā arī nepietiekamās apsaimniekošanas dēļ tā nokalpoja vien 50 gadu un pēdējos gados jau atradās kritiskā stāvoklī. Aizvadītā gada sākumā vecais depo tika nojaukts, bet jau augustā tika uzsākta jaunās Ērgļu depo ēkas būvniecība. Laika periodā, kurā vecais depo bija kļuvis bīstams ugunsdzēsējiem glābējiem, kā arī jaunā depo būvniecības laikā Ērgļu postenis atradās īrētās pagaidu telpās.
Kopējās jaunā Ērgļu depo būvniecības izmaksas bija 1,37 miljoni eiro. Jaunajā ugunsdzēsības depo ēkā ir dežūrmaiņas, administrācijas un apmācību telpas, garāžas bloks ar novietni ugunsdzēsības automobiļiem, speciālo automobiļu un ugunsdzēsēju šļūtenes apkopes zona, arī mazgātava – tas viss turpmāk nodrošinās ugunsdzēsēju glābēju mūsdienu darba specifikai atbilstīgus darba apstākļus.
Ērgļu posteņa jaunās depo ēkas atklāšanas pasākumā piedalījās un svinīgo lenti grieza iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš, Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) direktora vietniece Vineta Silkane-Brača, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis un arī depo ēkas būvnieks – SIA „Bazalts" valdes priekšsēdētājs Jānis Ozols. Pasākumu muzikāli kuplināja Ērgļu mūzikas skolas pūtēju orķestris Pētera Leiboma vadībā.
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis uzrunāja klātesošos:
– Liels prieks, atklājot kopumā jau piekto no jauna uzbūvēto depo valstī, šogad – jau trešo. Gandarījumu rada tas, ka arī Skrundā depo būvniecība tuvojas finiša taisnei. Nav noslēpums, ka Latvijas VUGD depo mantoti vēl no padomju laikiem, citiem tie ir vairāk nekā 100 gadu veci. Piekrītu iedzīvotāju izteiktajam šī pasākuma laikā, ka ugunsdzēsēji glābēji jau sen to bija pelnījuši, un tā viņiem būs motivācija strādāt vēl labāk. Gribētu novēlēt ugunsdzēsējiem glābējiem, protams, lai būtu mazāk izbraukumu, traģisku notikumu, bet tas tiek darīts, lai ugunsdzēsēji glābēji būtu moderni aprīkoti un spētu vajadzības gadījumā ierasties un palīdzēt iedzīvotājiem.
Ērgļu ugunsdzēsējiem glābējiem atgriežoties savās jaunajās un plašajās mājās, kurās vietu raduši arī Valsts policijas Ērgļu darbinieki, VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš pamatoti uzsvēra, ka jaunuzbūvētā depo atklāšana ir svētki visai sabiedrībai. – Protams, par pārējo saimniecību ir daudz galvassāpju, bet šis ir liels darbs, kas izcīnīts un izdarīts. Nav noslēpums – jo glābējiem ir labāka tehnika un aprīkojums, jo drošāk varam justies. Paldies visiem procesā iesaistītajiem par to! – pateicās Oskars Āboliņš.
Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis atzina, ka arī viņā, kā Ērgļu iedzīvotājā, jaunā ugunsdzēsēju depo ēka rada prieku un drošības izjūtu ne tikai praktisko apsvērumu pēc, bet arī vizuāli šī būve uzlabo pilsētas skatu un ar to var lepoties. – Prieks, ka mūsu glābējiem un arī policijas darbiniekiem ir nodrošinātas mūsdienīgas telpas. Par to paldies ministra kungam, VUGD vadībai, NVA, būvniekiem un ikvienam iesaistītajam šajā procesā. Vēl ceram, ka jau drīzumā vietā blakus esošajai ugunsdzēsēju glābēju mašīnai stāvēs jauna autocisterna, – par solījumu papildināt Ērgļu depo materiāltehnisko bāzi atgādināja Guntars Velcis.
NVA direktora vietniece Vineta Silkane-Brača un būvuzņēmuma SIA „Bazalts" valdes priekšsēdētājs Jānis Ozols pateicās saviem darbiniekiem, palīgiem un ikvienam, kas palīdzēja sapnim par jaunu ugunsdzēsēju depo kļūt par realitāti.
VUGD Madonas daļas Ērgļu posteņa komandieris Uvis Konovalovs, vaicāts, ar kādām domām un noskaņojumu pārnāk atpakaļ uz posteņa īstajām mājām, atbildēja: – Pagaidu telpās mums gāja grūti, jo tās tomēr nebija piemērotas profesionālam darbam. Dzīvojām, strādājām, mācījāmies, pusdienojām un arī atpūtāmies praktiski vienā telpā. Nebija, kur žāvēt šļūtenes, arī ceļš līdz automašīnām bija grūtāk mērojams, kad katra sekunde ir no svara, lai normatīvos noteiktajā laikā mēs varētu izbraukt uz nelaimi. Šeit tas viss ir pārdomāts, lai uzlabotu gan darba apstākļus, gan ugunsdzēsējiem glābējiem tīri psiholoģiski būtu patīkamāk strādāt. Ir gaišāks, siltāks, atrodamies Ērgļu centrā – ir labi. Šobrīd vēl iekārtojamies, bet esam jau uzsākuši strādāt jaunajās telpās.
27.10.2017.