Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

„Ērgļiem” un „Pulgosniešiem” — jubileja

Redakcija

Autors • 06.12.2010.

„Ērgļiem” un „Pulgosniešiem” — jubileja
Burtu lielums

Novembra pēdējā sestdienā Ērgļu saieta namā savus radošos 35 darba gadus atzīmēja Tautas lietišķās mākslas studija (TLMS) „Ērgļi" ar vadītāju Sandru Lauberti un 15. darba sezonu – tautas mūzikas kopa „Pulgosnieši" ar savu vadītāju Inesi Maltavnieci.

Pirms pasākuma viesu vērtējumam atklājās TLMS izstādes darbi, ko veidojuši studijas dalībnieki. Studijas vadītāja Sandra Lauberte iepazīstināja ar izstādes darbiem. To autori: Elza Kurmēna, Lonija Bērzkalne, Lija Rone, Zinaida Sakša, Genovefa Maurāne, Inta Ozoliņa, Elfrīda Millere, Ilze Daugiallo, Ingrīda Sniedze, Ineta Nikolajeva, Benita Nīgale, Līvija Groza, Inese Mailīte, Sanda Ekerte, Mairita Siliņa, Santa Lasmane-Radzvilaviča, Andris Brēmanis, Sandra Lauberte, un ar smalkiem darbiem – krustdūrienā izšūtiem sienas dekoriem – izstādē piedalījās arī viesmāksliniece Vineta Meistere. Studijā darbojas arī Aina Kovaļevska, Gaida Apsīte un Māra Liepiņa.
Pēc svinīgām uzrunām un „Pulgosniešu" muzikāla apsveikuma visi pulcējās saieta nama zālē uz gaviļnieku kopējo muzikāli teatralizēto uzvedumu „Dienas ritums". Saimes ļaudis (S. Avotiņa, S. Lauberte, Jēkabs, Emīls un Marta) caur tautas dziesmām un mūsu senču sadzīviskām darbībām izdzīvoja darba cilvēka dienas ritumu no rīta līdz vakaram, kad „miedziņš mani labināja un pie sevis aicināja". Uzvedumu ar drastiskām un interesantām dziesmām kuplināja TMK „Pulgosnieši", pa vienai vien dziesmai ritinot no sava bagātā tautas mūzikas pūra. Dziesmu kamolu mūzikas kopā šobrīd šķetina: Anna Ieleja, Anna Priede, Anna Kuzina, Zelma Nusberga, Jānis Nusbergs, Pāvels Mežals, Inta Ozoliņa, Velta Pupause, Inese Rumpe, Kārlis Melnacis, Valija Melnace, Zinta Steprāne, Kristīne Ikerte, Inese Maltavniece.

Jubilārus sveica gan pašmāju amatiermākslas kolektīvi, tuvākie ciemiņi no Jumurdas un Sausnējas pagastiem, gan arī pārnovadu ļaudis no Varakļāniem, Cesvaines un Madonas. Liels prieks par atkalredzēšanos bija, tiekoties ar bijušo TLMS „Ērgļi" vadītāju Dzidru Vaitkūni, kā arī ar „Pulgosniešu" dvēselīti – Viktoriju Vucenu.
Laikam visjautrākā bija pasākuma saviesīgā daļa ar saimes putras ēšanu no īsta senlaicīga katla. Netrūka arī citu cienastu un našķu. Ēšanas starplaikos labi iederējās jautra dziesma un deja.

Kā īpašs un neaizmirstams notikums šajā jubilejas reizē jāmin lielās audēju meistares Elzas Kurmēnas darinātā 9 metrus garā josta, kurā ieausti visi gaviļnieces svarīgākie notikumi 90 gadu garajā un bagātajā mūžā.

Lai rit atspolīte Tautas lietišķās mākslas studijas „Ērgļi" audēju rokās un brangi tinas dziesmu kamolītis tautas mūzikas kopas „Pulgosnieši" dziedātājiem!

TLMS izstādi Ērgļu saieta namā varēs aplūkot līdz 2011. gada 3. janvārim.

Ērgļu novada kultūras darba or­ganizatore SANDRA AVOTIŅA un
režisore TERĒZE KAIMIŅA

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px