Aizvadītajā otrdienā norisinājās elektrotransportlīdzekļu salidojums Rīgā un elektromobiļu maratons maršrutā Rīga-Ogre-Ērgļi-Madliena-Skrīveri-Ogre-Rīga. Elektromobiļiem maratona ietvaros apmeklējot Ērgļus, tika arī atklāts uzlādes punkts pie viesnīcas „Ērgļi".
Maratonu organizēja biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība" (BiMAB), atbalsta nodibinājums „Rīgas tūrisma attīstības birojs" un Nissan Nordic Europe.
Kā uzsvēra BiMAB valdes priekšsēdētājs Arnis Bergs, Ērgļos atklātais uzlādes punkts diemžēl nav ātrā uzlādes stacija – joprojām Madonas reģionam tuvākā atrodas Gulbenē. Zināms, ka elektromobiļu ilgajai uzlādei der arī parastās rozetes, kas izvietotas ārā, piemēram, zāles pļaušanai vai citiem āra darbiem. Taču ne visas iestādes un uzņēmumi to apzinās un izmanto.
– Lai attīstītu elektromobiļu uzlādes tīklu, nepieciešami gan ātrās, gan ilgstošās uzlādes punkti. Turklāt šādas iestādes un uzņēmumi tam ir gluži loģiska lokācijas vieta – ja cilvēkam jāpaliek pa nakti, viņš labprāt šo laiku izmanto lietderīgi un paralēli arī uzlādē savu elektromobili. Vai, piemēram, ja jāietur maltīte. Tās stundas laikā, ja arī neizdosies uzlādēt par 100%, tāpat tas noderēs un ar elektromobili varēs nobraukt tālāk. Tādēļ prieks, ka viesnīca „Ērgļi" šo ideju ir atbalstījusi; to uzsveram arī citiem komersantiem, ka viņi var iesaistīties šādā veidā. Tas noteikti uzrunās, piemēram, ārzemju ciemiņus, ka pie iestādēm un uzņēmumiem var uzlādēt elektromobili, – pauda Arnis Bergs. Viņš piebilda, ka tuvāko 12 mēnešu laikā CSDD plāno izvietot vairākas ātrās uzlādes stacijas, kas arī pilnveidos elektromobiļu uzlādes tīklu, padarot šī transportlīdzekļa lietošanu pieejamāku autovadītājiem.
30.05.2017.