MĀRCIENAS dzelzceļa stacija, tāpat kā Madonas stacija, izvēlēta par vienu no pieturvietām, kur šosestdien, 15. jūnijā, atceļā no Gulbenes un Alūksnes piestās Dziesmu un Deju svētku ekspresis. Kā informē Dziesmu un Deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva, ar šo unikālo pasākumu 15. jūnijā valsts akciju sabiedrība „Latvijas dzelzceļš" ieskandinās XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus.
Visas dienas laikā Dziesmu un Deju svētku ekspresis piestās skaistāko, tradīcijām bagāto pilsētu un mazpilsētu dzelzceļa stacijās maršrutā Rīga-Gulbene-Stāmeriena-Alūksne-Rīga, aicinot pulcēties vietējo pašvaldību iedzīvotājus, lai sadziedātos un sadancotos ar kori „Balsis", tautas deju kolektīviem „Gauja", „Auda" u. c. kolektīviem. – Izbraucot cauri Latvijai, mēs – koris „Balsis" – un pašvaldību kori, kas pievienosies ik pieturvietā, izdziedāsim visu svētku noslēguma koncerta repertuāru. Tradicionāli visi dodas uz Rīgu, lai piedalītos vai skatītos svētku norises, bet šoreiz Dziesmu svētki dosies ārpus Rīgas, – stāsta Dziesmu svētku virsdiriģents, Dziesmu un Deju svētku ekspreša radošais vadītājs Ints Teterovskis. Ekspresis ceļu uzsāks 15. jūnijā pulksten 8.22 no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas un, piestājot iepriekš izvēlētās pieturvietās, galapunktā Gulbenes dzelzceļa stacijā pienāks 12.31. Pēc aktivitātēm Alūksnē un Stāmerienā atpakaļceļu tas uzsāks 17.40, pa ceļam ar koncertiem piestājot četrās dzelzceļa stacijās, tostarp arī Madonā (pulksten 18.50) un Mārcienā (pulksten 19.20).
Autore: BAIBA MIGLONE